10. turnaj - na závěr z HK 4 bodíky

19. 2. 2019

17. 2. 2019 Předměřice

Poslední turnaj řešil, jak se umístí týmy mezi 4-7 místem. Do naší sestavy znovu výrazně zasáhli nemoci, zranění a sobotní plesy J

Flamengo Hradec Králové - FK Peliny Choceň 4:4 (3:2)

Běhavý soupeř na nás vyrukoval od začátku svojí aktivní hrou, ale naše obrana s brankářem Hanusem odolávala. Naše efektivita bylo oproti jiným zápasům velmi dobrá. Obrana soupeře byla zranitelná a toho využil dvakrát Synek a jednou Zachař. Flamengo ze svých šancí přeci jen vytěžilo dvě branky a poločasový výsledek byl tedy lehce příznivější pro nás.

Druhá půle byla vyrovnaná a bojovalo se o každý metr palubovky. Každá ztráta míče znamenala rychlý brejk. To se nám stalo také osudným, když jsme otevřeli hřiště, zkazili přihrávku a Flamengo trestalo. Vedení nám ovšem vrátil po akci Zachaře střílející Houžvička. V závěru jsme museli bránit svůj hubený náskok při power-play soupeře. Dlouho jsme odolávali, ale pak po smolně tečované střele inkasovali na konečných 4:4.

Branky: Synek 2, Houžvička, Zachař

Sestava: Hanus – Baborák, Krejza, Rada – Synek, Unzeitig, Zachař, Houžvička

Futsal Hradec Králové - FK Peliny Choceň 2:5 (1:3)

I v druhém utkání se nám podařilo jít rychle do vedení. Baborák našel přesně na zadní tyči Unzeitiga, který už měl snadnou pozici. Druhou branku po rychlém brejku trojice Krejza, Zachař, Houžvička vsítil posledně jmenovaný. Domácí měli možná opticky převahu, ale nabízeli nám možnosti, které jsme využívali. Třetí branku vstřelil pohotový Unzeitig. Těsně před koncem poločasu ještě Hradec snížil.

Na branku před změnou stran navázal hned po zahájení druhé půle a zápletka byla na světě. V dalším průběhu naše pozorná defenzíva držela náskok. Relativní klid pro nás znamenala branka Krejzy po vybídnutí od Synka. Závěrečný tlak soupeře jsme ustáli a v závěru po další přihrávce Synka uzavřel svůj hattrick i skóre zápasu naše legenda Jirka Unzeitig.

Branky: Unzeitig 3, Krejza, Houžvička

Sestava: Hanus – Baborák, Krejza, Rada – Synek, Unzeitig, Zachař, Houžvička

Při pohledu na závěrečnou tabulku jsme nakonec vyrovnávající brankou z prvního utkání přišli o čtvrté místo. Takto z toho je až 7, protože se hned čtyři týmy vměstnali do rozestupu 1 bodu. Se ziskem bodů a aktivním skóre 75: 59 panuje tedy spokojenost. Škoda jen, že umístění mohlo být nějakou příčku lepší…