2. Turnaj - znovu pouze bod

5. 12. 2018

1. 12. 2018 Skuteč

K dalšímu turnaji jsme zajížděli do Skutče. Sestava z minulého týdne výrazně prořídla, takže si premiéru odbyli hned tři nový hráči.

FK Peliny Choceň – Benfika Hlinsko 3:3 (1:2)

V duelu proti nováčkovi soutěže se naše výrazně obměněná sestava chvíli hledala. Soupeř se po naší chybě při bránění dostal do vedení, ale Lipavský svým premiérovým gólem pohotově vyrovnal. Poločasový stav byl opět v náš neprospěch, když Benfika dostala prostor k brejku, který využila.

Druhá půle byla od začátku v naší režii. Zlepšili jsme bránění a vyráželi do přečíslení, ale žádná ze střel se ne a ne ujmout. Do toho soupeř z pološance tečovanou střelou odskočil na rozdíl dvou branek. Rychle jsme dokázali odpovědět a Mikulecký po Krejzově nabídce nezaváhal. Nadále jsme tlačili soupeře a po schrumáži ve vápně byl nejdůraznější Lipavský. Konec zápasu byl otevřený a oba týmy chtěli rozhodnout utkání, ale žádná branka už nepadla.

Branky: Lipavský 2, Mikulecký

Sestava: Moláček – Krejza, Kopecký, Zachař, Mikulecký – Synek, Unzeitig, Rozlívka, Lipavský

Orel Kameničky - FK Peliny Choceň 6:1 (1:1)

Druhý zápas proti známému soupeři jsme začali lépe a po Unzeitigově nástřelu si před Synkem obránce srazil míč do branky. Orel začal kombinovat, ale naše defenzíva fungovala bez chyb. Až do situace, kdy se nám nepodařilo pokrýt náběh obránce, který lehce vyrovnal.

Druhý poločas jsme se vrátili do hry a ohrožovali branku soupeře. Ten čekal na svojí polovině a vyrážel do rychlých brejků. Za naší aktivitou jsme byli odměněni penaltou, když Unzeitigovu střelu zastavila ruka obránce. Nařízený kop ovšem Adam Kopecký neproměnil a pokračovalo se tak za nerozhodnutého stavu. Zlom v utkání přišel velmi rychle. V době naší mírné převahy jsme neuhlídali soupeře a ten se dostal do vedení. O malou chvíli znovu chyba v rozehrávce brejk a 1:3. Naše střelecká efektivita byla slabá a soupeř využíval každé příležitosti k útoku. Na šance zápas možná vyzněl nastejno, ale potvrdila se větší sehranost a produktivita hráčů soupeře, kteří nám v závěru uštědřili debakl.

Branky: vlastní