3. turnaj - Derby nemělo vítěze

5. 12. 2017

2. 12. 2017 Choceň

FK Peliny Choceň – Orel Kameničky 3:4 (0:0)

Hosté přijeli v nejsilnější sestavě a byl tedy k vidění kvalitní futsal. První poločas po skončil bez branek i když blíže brance jsme byli my po Fikejzově ráně, která skončila na tyči. V druhém už se s brankami roztrhl pytel. První branku vstřelili hosté, ale Jirsák po přihrávce Houžvičky rychle odpověděl. Za chvíli už jsme vedli, když byl Fikejz faulován ve vápně. Následnou penaltu sice Synkovi brankář vyrazil, ale jen k dobíhajícímu Jirsákovi. Hra dostala spád a to více vyhovovalo běhavějším hostům, kterým se podařilo dvěma slepenými gólu skóre otočit. Za stavu 2:3 si hosté znovu ve vápně vyšlápli na Fikejze, ale následnou penaltu Gerčák neproměnil. Mrzelo nás to pouze chvíli, protože Jirsák znovu vyrovnal. V otevřeném závěru byli šťastnější Orli, když předvedli pěknou akci po které vstřelili rozhodující branku. Nám se už přes závěrečný nápor vyrovnat nepodařilo.

Branky: Jirsák 3

Sestava: Moláček – Gerčák, Baborák, Novotný, Houžvička – Synek, Zachař, Fikejz, Jirsák

FK Peliny Choceň - FC Gillotina Choceň 2:2 (0:1)

Choceňské derby hned v úvodu začalo ve vysokém tempu. Šance se střídali na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. Naše šance jsme nedokázali využít a přišel trest. Gillotina se po dobře vyřešeném brejku dostala do vedení, které udržela do konce poločasu. Po vyrovnání volala hlavně střela Jirsáka, po které musel brankář Gillotiny poděkovat své levé tyčce. Měli jsme tak co dohánět. Druhý poločas, co se týká držení míče, poměru střel i vyložených šancí vyzněl jednoznačně pro nás, ale koncovka a hlavně brankář soupeře byli proti nám. Gillotina pozorně bránila svojí polovinu a do útoku přecházela hlavně dlouhými míči. Vytrvale jsme drželi míč a snažili se proniknout do obrany soupeře, ale dlouho nám nebylo přáno. Radost nám nepřinesla ani jemná teč Synka z rychlého výhozu, které si ani jeden ze sudích nevšiml. Kýžené vyrovnání přinesl až rozehraný trestný kop Baboráka na střílejícího Novotného. Další kontroverzní okamžik nastal na druhé straně. Dlouhý míč do našeho vápna Lukes v souboji s protihráčem vyboxoval a rozhodčí se vůbec nerozpakoval nařídit pokutový kop, který Gillotina proměnila. Festival našich zahozených šancí pokračoval. Nakonec spravedlnost nebyla slepá a v závěrečné power-play si Fikejz narazil s Jirsákem a střelou k tyči vyrovnal.

Branky: Novotný, Fikejz

Sestava: Lukes – Gerčák, Baborák, Novotný, Houžvička – Synek, Zachař, Fikejz, Jirsák