3. turnaj - doma za plný počet

11. 12. 2018

9. 12. 2018 Choceň

FK Peliny Choceň - BFK Orel Hradec Králové 5:3 (3:1)

Základem úspěchu proti tomuto soupeři je eliminovat výrazné individuality v jejich středu. Obraz hry byl poměrně vyrovnaný. Oba týmy se dostávali do šancí a nás několikrát musel zachránit brankář Moláček. První branku vstřelil pěknou přízemní střelou Rozlívka. Zanedlouho Kaplan rychle rozehrál auta a Krejza neměl problém zvýšit. Orel rychle odpověděl umístěnou ranou do šibenice, ale dvoubrankové vedení nám vrátil dlouhý centr Houžvičky na zakončujícího Synka, který usměrnil míč k tyči.

Druhý poločas začal náporem soupeře, který sice držel míč, ale do vyložených šancí se nedostával. Relativní klid přinesla branka Synka. Orel 6 min před konce přešel do power-play, ale Kaplan získal míč a zvýšil na 5:1. Ještě ovšem zbývalo dost času. Bránili jsme se soupeřově přesilovce s pěti fauly a hrozbou prodloužené penalty. Tlak vyústil ve dvě branky v naší síti, ale na další už nebyl čas. Získali jsme tedy cenný skalp kvalitního týmu.

Branky: Synek 2, Rozlívka, Krejza, Kaplan

Sestava: Moláček – Krejza, Kopecký, Houžvička – Synek, Kaplan, Rozlívka, Zachař

FK Peliny Choceň - SK FOSP Řešetova Lhota 6:1 (1:1)

Druhé utkání s nováčkem soutěže bylo od úvodu v naší režii. Přes naší převahu se jako první trefili hosté. Zatímco my jsme se na první branku dost natrápili. Soupeře v té době 3x zachránila branková konstrukce. Vysvobození znamenal až důraz Krejzy, který se probil před brankáře a vyrovnal.

V druhé půli se naše efektivita výrazně zvedla a na skóre to bylo znát. Do vedení po pěkném prostrčení Synka nás dostal znovu Krejza. Následně Kaplan po faulu na svojí osobu z penalty zvýšil. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat. Synek si zpracoval vysoký míč a přehodil brankáře. Následně Zachař povedenou ranou k tyči vstřelil už pátou branku. Soupeř se většinu hrací doby bránil, zahrozil pouze jednou střelou do břevna. Jinak nebyl pro naši pozornou obranu nijak nebezpečný. Tečku za zápasem udělal Kopecký po přesné přihrávce Rozlívky.

Branky: Krejza 2, Synek, Kaplan, Zachař, Kopecký

Sestava: Moláček – Krejza, Kopecký, Houžvička, Novák – Synek, Kaplan, Rozlívka, Zachař