4. Turnaj - Bodové i střelecké hody

12. 12. 2017

10. 12. 2017 Choceň

Flamengo Hradec Král. - FK Peliny Choceň 3:4 (2:1)

Na domácí palubovce jsme byli tentokrát vedeni jako hosté. Proti nám stál tradiční soupeř z Flamenga. Hned od úvodního hvizdu jsme se snažili držet míč a pronikat do připravené obrany soupeře. Jejich živelný styl plný pohybu nám ovšem moc nevyhovuje. To se hned potvrdilo, když jsme nezachytili náběh obránce a po tečované střele prohrávali. Pak jsme předvedli dobrou pasáž plnou šancí, ale ujala se jen dorážka Krejzy po Zachařově tyči. Poločas jsme stejně prohráli, protože Flamengo využilo naší otevřenější obrany a po rychlém brejku skórovalo. Druhou půli jsme začali aktivně, ale soupeř nás dokázal ztrestat za naše neproměněné šance. Třetí branka v naší síti už byla dostatečným varováním. Povzbuzením pro nás bylo snížení Zachaře, který se dostal ke střele po šťastném odrazu. Vyrovnání přišlo po rychle rozehraném autu a spolupráce Gerčák, Synek byla úspěšná. Opařený soupeř dostal ještě jednu ránu a velmi povedenou. Synek vysokým míčem našel Novotného, který si narazil s Baborákem, který ho následně přesně našel na zadní tyči. Do konce zbývalo nějakých 7 minut a čekali nás krušné okamžiky. Ovšem poctivou obranou a dobrými zákroky Moláčka jsme naše vítězství uhájili.

Branky: Krejza, Zachař, Synek, Novotný

Sestava: Moláček – Novotný, Baborák, Krejza, Rada – Synek, Gerčák, Zachař, Houžvička

Sokol Třebeš - FK Peliny Choceň 1:11 (0:6)

Druhý soupeř, který je pozůstatkem zaniklého Madosu přijel pouze se čtyřmi hráči do pole a tak to pro nás byl poměrně jednoduchý zápas. Od začátku jsme k tomu přistoupili zodpovědně a rychlými brankami nedali soupeři naději na dobrý výsledek. Hráčům soupeře postupně docházeli síly a bylo jen otázkou, na jaké číslovce se zastaví počet našich branek. Střelecky vynikl Gerčák se čtyřmi zásahy.

Branky: Gerčák 4, Houžvička 2, Zachař 2, Synek, Novotný, Rada