5. Turnaj - ze dvou bitev 3 body

19. 12. 2017

17. 12. 2017 Choceň

FK Peliny Choceň – Amako Heřmanův Městec 3:4 (1:0)

Nováček soutěže, který využívá svého elánu byl dobrým protivníkem. Začátek patřil našemu týmu a nátlakovou hrou jsme se dostávali do zakončení. Odměna přišla, když nástřel Krejzy brankář vyrazil jen ke Gerčákovi, který povedeným volejem otevřel skóre. Nemuselo zůstat jen u této trefy, ale Zachař trefil jen tyč a další šance zůstaly neproměněny. Druhý poločas soupeř zvýšil aktivitu, vysoko napadal a maximálně zjednodušil hru. Využíval k tomu hlavně své dva silné pivoty. Pěknou souhrou jsme využili brejku a Zachař po přihrávce Rozlívky zvýšil na 2:0. Tlak na naši obranu se stupňoval a silové souboje před brankou jsme začali prohrávat. Soupeř třemi brankami přes svého pivota otočil stav ve svůj prospěch. A to nebylo vše. Když jsme se nadechovali k nějakému náporu, přišel brejk do otevřené obrany a další branka v naší síti. Ani to nás ovšem nepoložilo. Snížil Rozlívka, když měl snadnou práci po pěkné přihrávce Gerčáka. V závěrečné power-play jsme soupeře zmáčkli, ale vyrovnání jsme se nedočkali.

Branky: Gerčák, Zachař, Rozlívka

Sestava: Lukes – Novotný, Baborák, Krejza, Rada – Synek, Gerčák, Zachař, Rozlívka

FK Peliny Choceň – Zvoneček Stojice 5:3 (2:2)

Soupeř, se kterým se potkáváme již několik let pomalu omlazuje kádr a je to na jeho hře znát. Znovu se hrál tempo futsal a hra se přelévala ze strany na stranu. Naše první čtyřka ukázala svoji sehranost a po ose Gerčák, Synek zakončoval do odkryté branky Baborák. Vedení nám dlouho nevydrželo a hosté dvěma brankami otočili vývoj utkání. Do poločasu ještě stihl po Gerčákově přihrávce vyrovnat Rozlívka. Druhá půle začala lépe pro nás. Nejprve Synek pod víko dal vedoucí branku, po něm využil důrazu Gerčák a střelou k tyči překonal brankáře. Dařilo se odolávat soupeřovým útokům a při zisku míče držet hru dál od naší branky. Větší klid nám přinesla pátá branka po Novotného střele, která se po několika odrazech doskákala za brankovu čáru. Soupeř už na nic nečekal a přešel do power-play. Podařilo se mu snížit, ale hlavně naší vinou, když jsme byli nedůrazní s odkopem míče. Zbytek střel již Lukes v brance pochytal a mohli jsme tak slavit cennou výhru.

Branky: Baborák, Gerčák, Rozlívka, Synek, Novotný