6. turnaj - Doma za 3 body

16. 1. 2019

13. 1. 2019 Choceň

FK Peliny Choceň – DTJ Juventus Hlinsko 3:4 (1:2)

Juventusu se zatím v této sezóně výsledkově daří a jeho pohoda byla vidět i v tomto utkání. Sice jsme více drželi míč, ale soupeř poctivě bránil a vyrážel do naší otevřené obrany. Jejich nebezpečné brejky vyústili dvěma brankami v naší síti. Po několika neproměněných šancích jsme vsřelili alespoň branku do šatny. Synek rozehrál a střelu Gerčáka si obrana srazila do sítě.

Druhý poločas byl ve znamení naší touhy vyrovnat. To se podařilo po Rozlívkově přesné střele k tyči. Dokonce jsme se chvíli ujali vedení po dobré práci Kaplana, když si vybojoval míč a přesně zakončil. Náš náskok netrval dlouho a reakce hostů byla rychlá. V závěru se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stanu. Šťastnější byl nakonec Juventus, když využil přečíslení dva na jednoho. My jsme naše nadějné šance nedotáhli do brankové podoby a tak jsme žádný bod nezískali.

Branky: Gerčák, Rozlívka, Kaplan

Sestava: Moláček – Gerčák, Baborák, Kopecký, Krejza – Synek, Kaplan, Rozlívka, Houžvička

FK Peliny Choceň - Forza Hlinsko 5:4 (3:2)

V druhém utkání jsme také od začátku prohrávali, ale ještě do přestávky stav otočili. Vyrovnání zařídil Kaplan a po něm se trefil po pěkné kombinaci i Kopecký. Třetí branku přidal znovu Kaplan, když před brankařem lízl nástřel Kopeckého. Těsně před poločasovým hvizdem soupeř snížil na 3:2.

Druhý poločas začal studenou sprchou pro nás. Po nadějné situaci přišel brejk soupeře a bylo vyrovnáno. Potom ovšem začala úřadovat dvojice Kaplan – Synek. Nejprve po jejich kombinaci Synek prostřelil brankáře a pak ho Kaplan vysunul do samostatného nájezdu a v něm se Synek nemýlil. Závěr byl poměrně nervózní. Forza 6 minut do konce přešla do power-play a stálo nás hodně sil, abychom vítězství ubránili. Nakonec se to s velkým přispěním brankáře Moláčka povedlo a připsali jsme tedy důležité 3 body.

Branky: Synek 2, Kaplan 2, Kopecký