30. 1. 2018

28. 1. 2018 Choceň

Po bodových hodech z minulého týdne přišel půst.

FK Peliny Choceň - DTJ Juventus Hlinsko 3:2 (1:0)

Důležité utkání proti poslednímu týmu tabulky jsme nezvládli. Zaspali jsme začátek a v závěru náskok soupeře už nedotáhli. Začalo to prvním střídáním a hned ve 20. vteřině skončila střela soupeře v naší šibenici. Vedení soupeři vyhovovalo a mohl se soustředit na obranu a vyrážet do brejků. Náš tlak k brance nevedl a na druhé straně jsme mohli děkovat Moláčkovi v brance, že stav zůstal jen 0:1. Začátek druhé půle byl jak ze špatného snu. Darovaný přímý kop před vápnem soupeř využil. Následně náš laxní přístup k bránění a rázem jsme prohrávali o tři branky. Mobilizovali jsme síly a vrhli se do útoku. Kýženou branku vstřelil Houžvička a naše šance na body žila. Po Gerčákově nástřelu a vlastní brance jsme jí ještě přiživili a stáhli pouze na rozdíl jedné branky. Chvílemi drtivý tlak ovšem už branku nepřinesl a odešli jsme tedy poraženi.

Branky: Houžvička, vlastní

Sestava: Moláček – Gerčák, Houžvička, Krejza, Rada – Synek, Unzeitig, Zachař, Rozlívka

FK Peliny Choceň - Forza Hlinsko 3:6 (1:2)

Úvod druhého utkání nás opět nezastihl v dobré pohodě a po chvíli jsme inkasovali. Náš výkon se zlepšil, ale branku si po přečíslení znovu připsal soupeř. Do konce poločasu ještě snížil důrazný Houžvička. Druhá půle byla kdo z koho. Hrálo se nahoru dolu a šance se střídali na obou stranách. Zlomový okamžik přišel ve chvíli, kdy jsme nezakončili brejk 3 na 1 a z následné protiakce inkasovali. Pak nás ještě oslabil Zachař, když ztratil míč a únik soupeře hasil za cenu červené karty. Využitou standardní situace soupeř zvládl proměnit. Od této chvíle jsme byli lepším týmem, ale z mnoha šancí se nám podařilo vstřelit branku jen Krejzou na 2:4. V závěru jsme vrhli zbývající síly do útoku, ale zkušený soupeř nás trestal. Poslední slovo měl Rozlívka a korigoval, tak konečný výsledek.

Branky: Houžvička, Krejza, Rozlívka