Ohlédnutí za sezónou 2018/19

5. 3. 2019

Do tohoto ročníku jsme vstupovali s menšími korekcemi v kádru. Na vlastní žádost byl do Nejzbachu uvolněn Jakub Gerčák. Posílit se naopak podařilo v útoku, kam z Gillotiny přišel zkušený pivot Aleš Kaplan. Novými tvářemi v našem dresu byli ještě Adamové Kopecký a Lipavský. Během sezóny jsme využili široký kádr a vystřídalo se 17 hráčů v poli a dva brankáři.

Před začátkem sezóny přišla nemilá zpráva o zranění Jana Baboráka, které si vyžádalo minimálně měsíční pauzu. První turnaj ve Vysokém Mýtě začal prohrou s Forzou a remízou s Juventusem Hlinsko, pozdější štikou soutěže. Na další turnaj ve Skutči se sestava z 2/3 obměnila a bylo to znát na sehranosti. Remíza s nováčkem Benfikou a prohra s Orli Kameničky byl velký neúspěch. Výsledky z následujících turnajů byli jako na houpačce. Domácí výhry nad Orli HK a Rešetovou Lhotou vystřídali v dalším kole porážky od Zvonečku Stojice a Amaka HM. Polovinu soutěže uzavřel velmi nepovedený turnaj povánoční turnaj v Předměřicích. Shodné porážky 3:2 od Flamenga a Futsal HK byli sice smolné, ale přesto jsme si svým výkonem více nezasloužili.

Reparát z nepovedeného představení musel přijít v dalším domácím turnaji. Po tuhém boji jsme sice podlehli Juventusu, ale následně si spravili chuť a vyhráli nad Forzou. O týden později nás čekal klíčový turnaj ve Vysokém Mýtě.  Díky vydatné pomoci Tomáše Jirsáka jsme ho zvládli na jedničku a pokořili Benfiku i odevzdané Orli Kameničky. Další turnaj v Třebši se zapojil do branky Ondra Hanus a do útoku Dan Hroděj. Oba přispěli k tomu, že jsme domů odvezli 6 bodů po výhrách nad Orlem HK a Rešetovou Lhotou. O týden později jsme doma v brance s Honzou Zachařem hostili soupeře ze špičky tabulky. Výhru nad Zvonečkem pokazilo druhé utkání s Amakem. Velmi vyrovnaný zápas rozhodl až šťastný gól v naší síti 30 vteřin před koncem. Poslední turnaj v Předměřicích se bojovalo už jen o umístění ve středu tabulky. Výhra nad Futsal HK, ale remíza s Flamengem nás odsoudila na konečné 7. místo.

Na závěr se dá sezóna hodnotit pozitivně. Zapojili jsme další potencionální hráče a zisk 30 bodů s aktivním skóre 75:59 je velmi slušný počin. O vysoké číslo vstřelených branek se výrazně podílel Aleš Kaplan (13) s Davidem Synkem (15). Zdatně jim sekundoval i Michal Rozlívka (8). V obraně citelně scházel Honza Baborák a po jeho návratu do sestavy se výkony týmu stabilizovali. Z obránců dal nejvíce branek Luboš Krejza (8) a tady jistě chyběl příspěvek od Kuby Gerčáka z minulé sezóny. Na druhé straně 59 obdržených branek je na úrovni nejlepších týmů a svědčí to o zlepšené defenzívě celého týmu. Nemalou zásluhu na tom mají oba brankáři Franta Moláček a Ondra Hanus, kteří podávali výborné výkony a byli pro nás velkou oporou.

Bilance celkem: 20 záp. 9 výher 3 remízy 8 proher  75:59  30 bodů (+5)

Průměr na utkání: 1,5 bodu na zápas

3,75 vstřelených branek na zápas