10. turnaj A mužstva - Peliny jsou mistrem divize !!!

7. 2. 2015

10966613_876272162424931_1756261954_n.jpg

K poslednímu turnaji sezóny jsme zajížděli do Heřmanova Městce jako aktuálně vedoucí tým tabulky a touhou udržet tuto příčku i po závěrečném zápase.

Pribina Hesov - FK Peliny Choceň 2:3 (1:3)

V souboji prvního s posledním jsme rychle začali naplňovat naše plány. Do vedení nás dostal po narážečce s Novotným střelou k tyči Rada. Hráli jsme svoji hru a snažili se hledat skulinky v obraně soupeře. Tu našel Klapal, když se uvolnil přes obránce a prostřelil brankáře soupeře. Vzápětí se uvolnil Rada a naservíroval míč před odkrytou branku Novotnému a ten už neměl problém skórovat. Soupeř po této brance vysunul svoje napadání a to nám v některých situacích působilo problémy. Do poločasu jsme inkasovali snižující branku, která soupeře nabudila do druhé půle. Neuběhlo moc z druhé půle a soupeř snížil už na rozdíl jedné branky. Po laxním bránění se dostal před naši branku a na dlouhou nohu přehodil Lukese. Tato branka už pro nás byla velkým budíčkem a museli jsme zmobilizovat svoje síly. Pojistku na svých sálovkách měl nejprve Zachař a po něm i 2x Klapal, ale míč v brance neskončil. Hubený náskok jsme drželi do posledních minut a hlavně zásluhou Lukese jsme ho v závěru udrželi. Náš brankář při power-play soupeře vytasil několik skvělých zákroků a posílil tak naše šance na vítězství v soutěži.

Branky: Rada, Klapal, Novotný

Sestava: Lukes – Zachař, Klapal, Krejza, Dostál J. – Synek, Unzeitig, Rada, Novotný, Dostál D.

S.U.D. Světlá nad Sázavou - FK Peliny Choceň 1:5 (0:1)

Vývoj ostatních utkání nás již před tímto zápasem určil, že konečné prvenství už nám nemůže nikdo vzít. I přes tuto jistotu jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a užili vítězství. Soupeř vycházel ze zabezpečené obrany a při zisku míče se snažil vyrážet do nebezpečných protiútoků. My jsme se snažili držet míč a hledat volné prostory k zakončení. První branku utkání jsme vstřelili my, když Zachař krásně našel na zadní tyči připraveného Dostál D. V prvním poločase už více branek nepřišlo. Hned zkraje druhé půle si Krejza vyměnil míč se Synkem a rozvlnil síť podruhé. Neustále hrozící soupeř stále využíval každou šanci k protiútoku a z jedné takové situace snížil. Uklidnění přišlo velmi rychle, když Synek vybojoval míč a v rychlém kontru přesně našel Dostála D. Unavený soupeř pomalu odpadal a to nám dovolilo stále častěji ohrožovat brankáře. Další branku přidal Krejza v přečíslení nevymýšlel a tečovanou střelou zvýšil naše vedení. Poslední slovo zápasu měl znovu Krejza, když ukončil obléhání soupeřovi branky střelou pro břevno. V poklidu jsme si tedy dokráčeli k historickému triumfu....

Branky: Krejza 3, Dostál D. 2