10. turnaj A mužstva

19. 2. 2014

Před turnajem bylo už jisté, že neskončíme v tabulce hůře než třetí.

FK Boca Chotěboř "B" - FK Peliny Choceň 2:2 (1:1)

Soupeř bojující o záchranu přijel výrazně posílen o hráče druholigového A mužstva. Vstup do zápasu se nám povedl a Synkovu přihrávku před branku si obrana soupeře srazila do vlastní sítě. V poli se hra vyrovnala a obě mužstva vycházela ze zajištěné obrany. V závěru poločasu jsme dovolili soupeři vyrovnat a díky brankáři Lukesovi jsme udrželi nerozhodný výsledek. Úvod poločasu nám znovu vyšel a Rada na zadní tyči nás dostal do vedení. S přibývajícími minutami tlak soupeře narůstal a vyvrcholil vyrovnávající brankou. Tento výsledek jim nezaručoval záchranu a tak v posledních minutách hráli bez brankáře. Díky naší dobré obraně se už skóre nezměnilo.

Branky: Synek, Rada

Sestava: Lukes – Klapal, Zachař, Krejza, Dostál J. – Synek, Unzeitig, Rada

SK Zvoneček Stojice - FK Peliny Choceň 5:1 (2:1)

Poslední utkání sezóny jsme si chtěli užít a uhrát dobrý výsledek. Proti nám stál ovšem důrazný soupeř podporovaný hrstkou svých fanoušků. Zápas začal v naší režii. Dobře jsme drželi míč a vytvářeli si šance. Sám před brankařem nadvakrát neuspěl Dostál J. a pak po přiťuknutí od Fikejze trefil břevno Synek. Další příležitost měl Zachař po Klapalově akci, ale obrana jeho střelu zblokovala. Soupeř pochopil, že herně to s námi nepůjde a tak přidal na důrazu a provokacích. Paradoxně jsme více faulů nasbírali my a dali tak soupeři možnost zahrávat prodlouženou penaltu. Ten jí využil a dostal se tak do vedení, které za moment z brejkové situace zvýšil. Těsně před koncem poločasu se prosadil Synek a snížil na rozdíl jedné branky. Tento stav dlouho nevydržel, protože hned v úvodu jsme nezachytili náběh obránce a bylo to 3:1. Nám střelecké štěstí v tomto zápase nepřálo, takže zbytek zápasu se z naší strany nesl v duchu nezranit se a nevykartovat se pro začátek další sezóny. Po vyrovnaném průběhu soupeř trestal naše chyby v přechodové fázi a z brejků navyšoval skóre.

Branka: Synek

Sestava: Lukes – Klapal, Zachař, Krejza, Dostál J. – Synek, Unzeitig, Rada, Fikejz D.