10. turnaj Divize - po roce znovu mistři

10. 2. 2016

7.2.2016 Heřmanův Městec

Až poslední kolo mělo rozhodnout o letošním vítězi Divize D. Do něho jsme vstupovali s bodovým náskokem na Forzu Hlinsko s kterou jsme měli i lepší bilanci vzájemných zápasů. Náš soupeř odehrál své zápasy v sobotu, takže do nedělního turnaje byla matematika jasná. Stačilo získat 3 body a obhajoba loňského titulu je doma.

SK Zvoneček Stojice - FK Peliny Choceň 2:3 (0:2)

S odhodláním neponechat nic náhodě jsme vkročili do prvního duelu. Role favorita jsme se ujali hned od začátku a vytvářeli si střelecké příležitosti. Do vedení nás dostal Synek šikovnou tečí Baborákovi přihrávky. Ještě veseleji bylo, když si Zavřel narazil s Radou a zvýšil na 2:0. Poločas jsme v klidu dohráli a nic nenasvědčovalo větším komplikacím. Ovšem druhý poločas jsme přestali hrát svoji hru, soupeř vysunul napadání a měli jsme velké potíže bránit svůj náskok. Tlak domácích nakonec vyústil ve vyrovnání a jen díky Lukesovi v brance se nedostal do vedení. Z útlumu jsme se probrali a začali ohrožovat branku soupeře. Samostatný únik Synka ještě brankou neskončil, ale v následujícím brejku a přihrávce Zavřela rozhodl Gerčák. V závěru už jsme si vítězství pohlídali a pomohli tak začít slavit.

Branky: Zavřel, Gerčák, Synek

Sestava: Lukes – Klapal, Baborák, Krejza, Rada – Synek, Unzeitig, Gerčák, Zavřel

S.U.D. Světlá nad Sázavou - FK Peliny Choceň 9:7 (3:4)

Druhé utkání bylo ovlivněno tím, že potřebné body jsme získali a naše koncentrace tudíž polevila. Soupeř se dostal do vedení, které mu ovšem sebral dvěma dobře mířenými ranami Zavřel. Soupeř záhy znovu skóre otočil, ale Synek nám do poločasu vedení vrátil. Druhý poločas jsme začali bezhlavě útočit a namísto navyšování vedení nás soupeř školil z brejkových situací. Do naší branky padal jeden gól za druhým až se nakonec ukazatel zastavil na číslovce 9. Zvedli jsme se a  mocně dotahovali, ale i přes mnoho šancí se podařilo pouze korigovat výsledek. Pozitivem bylo, že si střeleckou bilanci vylepšili naši nejlepší střelci a díky tomu se umístili na 2. (Synek) resp. 3. místě (Zavřel) v střelecké tabulce celé soutěže.

Branky: Zavřel 4, Synek 3

Sestava: Lukes – Klapal, Baborák, Krejza, Rada, Dostál J. – Synek, Unzeitig, Gerčák, Zavřel

Ani tato prohra ovšem nemohla zabránit tomu, že jsme podruhé v řadě vyhráli Divizi D !!