2. turnaj Divize - pouze za 3 body

30. 11. 2015

28.11.2015 Choceň

FK Peliny Choceň – FS Sádek 4:1 (1:0)

V dalším domácím utkání jsme narazili na nováčka soutěže z Poličky. Jedná se vesměs o hráče první ligy sálové kopané, takže je to tým, který má svoji kvalitu. To potvrzoval hned od začátku a držením míče se snažil kontrolovat hru. První poločas byl vyrovnaný, ovšem více šancí na vstřelení branky jsme měli my, ale brankář hostí byl proti. Kapituloval až po tečované střele Zavřela. Druhý poločas jsme znovu velmi pozorně bránili a co prošlo tak s přehledem pochytal Lukes v brance. Ten se stal hlavním aktérem následujících minut. Nejprve dlouhým výhozem vyzval ke skórování Zavřela, který nadvakrát dotlačil míč do branky. Na tuto branku dokázal soupeř odpovědět kontaktní brankou, ale další výhoz Lukese na Gerčáka znamenal uklidňující gól. Skóre uzavřel jak jinak než Lukes, šťastnou brankou při power-play soupeře, kdy vykopl střelu a ta se dokutálela až do branky.

Branky: Zavřel 2, Gerčák, Lukes

Sestava: Lukes – Baborák, Gerčák J., Dostál J., Krejza – Synek, Unzeitig, Zavřel, Rada

FK Peliny Choceň – Hlinečtí Orli 1:2 (0:0)

Druhé utkání s nepříjemným týmem, který si v předchozím utkání smlsnul na Gillotině 6:0 jsme nastupovali s respektem. Mladý a hbitý tým soupeře využívá rychlého přechodu do útoku, takže šlo o to nepouštět je do brejkových situací. Drželi jsme míč a naší pomalejší kombinací jsme se snažili hledat skulinky v obraně soupeře. Do poločasu branka nepadla ani na jedné straně i přes naše dvě, tři velké šance. Druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři. Čekalo se, kdo dá první branku, aby se utkání více otevřelo. Znovu jsme měli šance, které volali po gólu, ale bohužel se nám nepodařilo trefit ani odkrytou branku. Zlomový moment přišel 5 minut před koncem, kdy po faulu lehce za polovinou hřiště následovala strkanice a vyplynul z toho trestný kop 2 metry za vápnem. Ten se soupeři podařilo proměnit, když propálil naší zeď i Lukese. Zanedlouho jsme dostali druhý úder, když po ztrátě míče na půlce soupeř svůj brejk zakončil přesně. Vrhli jsme všechny síly do útoku a podařilo se nám už jen korigovat 3 vteřiny před koncem na 1:2.

Branky: Synek

Sestava: Lukes – Baborák, Gerčák J., Dostál D., Krejza – Synek, Unzeitig, Zavřel, Rada