3. turnaj Divize - Peliny ovládli derby

7. 12. 2015

6.12.2015 Choceň

FK Peliny Choceň – Mados MT Hradec Král. “B“ 6:4 (1:0)

Do třízápasového turnaje jsme měli hodně náročný vstup, když nás čekala rezerva ligového Madosu HK. Soupeř nastoupil s mladými hráči a hrálo se ve vysokém tempu. Hned první střídání jsme se dostali do vedení. Gerčák prostrčil míč na Synka, který byl faulován a následnou penaltu sám proměnil. Tímto skóre skončil první poločas i přes několik šancí na obou stranách. Druhá půle znovu nabídla dobrý futsal. Hostům se povedlo vyrovnat, ale naše odpověď byla rychlá a po brankách Zavřela, Synka a znovu Zavřela jsme odskočili už na 4:1. Do konce zbývalo poměrně dost času a soupeř se přešel do power-play. Postupně se mu podařilo snížit až na 4:3, ale Lukes přes celé hřiště trefil uklidňující branku. V závěru jsme ještě inkasovali, ale drama ukončil Krejza střelou do prázdné branky. První utkání jsme tedy proti kvalitnímu soupeři zvládli a připsali si důležité body.

Branky: Synek 2, Zavřel 2, Lukes, Krejza

Sestava: Lukes – Baborák, Klapal, Dostál J., Krejza – Synek, Unzeitig, Zavřel, Rada, Gerčák J.

FK Peliny Choceň – Flamengo Hradec Král. 1:1 (1:0)

Druhé utkání už tak vysoké tempo nemělo, protože na sebe narazili dva zkušené týmy. Obě mužstva se snažila dobře bránit a nedát soupeři prostor k nebezpečným střelám nebo situacím. Hra se přelévala, ale vyložených šancí bylo poskrovnu. Po faulu na Radu jsme rozehrávali trestný kop, který ještě brankou neskončil, ale následné obléhání branky soupeře ukončil přesnou ranou k tyči Synek. V druhé půli se obraz hry nezměnil a žádný z týmů nechodil do zbytečného rizika. Drželi jsme těsný náskok, ale nedařilo se nám přidat další branku. Místo pojistky ovšem přišlo vyrovnání. Z nenápadné akce útočník soupeře trefil odkryté místo na přední tyči. V závěru už žádná branka nepadla, i když příležitost měl Synek po dobrém uvolnění, ale brankáře neprostřelil.

Branky: Synek

FC Gillotina Choceň - FK Peliny Choceň 1:4 (1:0)

Po krátké době jsme se v předehrávce utkali v derby s Gillotinou. Úvod utkání byl opatrný a oba týmy se lehce oťukávaly. Jako tradičně jsme jako první rozezvučeli tyč a to po Zavřelově střele. Soupeř se také dostával na dostřel, ale Lukes byl pozorný. Nestačil až na rychlou střelu, když soupeř využil důrazu na půlce hřiště. Po změně stran si Gillotina začali hlídat těsný náskok a to se jí hrubě nevyplatilo. Několikrát jsme soupeře uzamkli na jeho polovině a hledali skulinky v jejich obraně. Záhy jsme se dočkali vyrovnání, které zařídil Baborák na zadní tyči, kde ho našel Unzeitig. Do vedení nás dostal Zavřel svižnou střelou, na kterou brankář nedosáhl. Byli jsme v laufu a přidali další branku. Po zisku míče na půlce hřiště jsme vyrazili do brejku, který zakončil přesně znovu Zavřel. Gillotina po této brance vzala oddechový čas, aby připravila sestavu na hru bez brankáře. Nám se dařilo dobře vykrývat prostory a nepouštět soupeře ke střelám z nebezpečných pozic. Čas jistě ubíhal a naše naděje na výhru rostly. V té době vytáhl fantastický zákrok Lukes, když se rychle přesunul k zadní tyči a tam vychytal zapomenutého hráče soupeře. Závěrečnou minutu jsme si tentokrát pohlídali a ještě vstřelili branku Kubou Gerčákem. Derby jsme tedy jednoznačně ovládli a svému rivalovi vrátili hořkou porážku z prvního utkání.

Branky: Zavřel 2, Baborák, Gerčák

Sestava: Lukes – Baborák, Klapal, Gerčák J., Krejza – Synek, Unzeitig, Zavřel, Rada