4. turnaj A mužstva - z HM plný počet

14. 12. 2014

Nemocemi, zraněními, pracovními povinnostmi a firemními večírky zdecimováni jsme odjížděli do Heřmanova Městce. Před odjezdem jsme napočítali 7 omluvenek !! Zbytek mužstva, ale ukázal charakter a i menším počtu hráčů přivezl plný počet bodů.

Zvoneček Stojice - FK Peliny Choceň 1:5 (0:2)

Soupeř nasadil poměrně mladý tým a od úvodního hvizdu se tedy projevovala naše zkušenost. Během prvních pěti minut jsme měli minimálně pět jasných šancí, ale všechny brankář pochytal nebo míč skončil vedle branky. Soupeř poté lehce vyrovnal hru, ale do vedení jsme šli přesto my. Baborák vysunul po lajně Synka, který našel před brankou naběhlého Zachaře 0:1. Hra se po této brance vyrovnala a šancí ubývalo. Naše pozorná obrana zachytávala útoky soupeře a vyráželi jsme k rychlým kontrům. Do poločasu jsme využili výhodu rohového kopu a po přihrávce Krejzy se prosadil Fikejz. V druhém poločase už byla hra vyrovnanější. Důležitý okamžik nastal po našem rozehraném trestném kopu. Přihrávku na volného Zachaře vypíchl brankář a následný brejk skončil brankou a ještě žlutou pro Krejzu, který se na půlce snažil zpomalit unikajícího soupeře 1:2. Za malou chvíli se po ztrátě míče dostal soupeřův hráč za obranu a Krejza po druhé zatáhl za záchranou brzdu, za což vyfasoval druhou žlutou. Hráli jsme tedy dvouminutové oslabení, které jsme spolehlivě ubránili. Soupeř vycítil šanci a čím dál více se snažil ohrožovat naši branku. My jsme si pomáhali dlouhými balóny na Fikejze, který se snažil ohrožovat branku soupeře. To se také podařilo přetavit v branku, když Synek zachytil volný míč na půlce hřiště a vyslal Fikejze, který se nemýlil 1:3. Tato branka utkání fakticky rozhodla, protože soupeř nemohl najít recept na naši obranu ani při power-play. Skóre uzavřel tedy Synek dvěma zásahy do opuštěné klece.

Branky: Fikejz 2, Synek 2, Zachař

Sestava: Lukes - Baborák, Krejza, Zachař - Synek, Fikejz D., Unzeitig

Flamengo Hradec Králové - FK Peliny Choceň 4:6 (2:3)

Druhé utkání s dosavadním lídrem tabulky jsme tedy byli nuceni odehrát pouze v 5ti hráčích v poli, ale tato parta statečných ukázala charakter a těžké utkání zvládla. Soupeř se dostal do vedení hned v úvodu, ale rychlou odpověď připravil Synek s Baborákem. První jmenovaný lobem uvolnil střelce, který zacílil k tyči 1:1. Flamengo znovu odskočilo, ale Fikejz po spolupráci se Synkem vyrovnal. Do poločasu bylo ještě veseleji, když po přímém kopu zůstal nehlídaný Unzeitig a přehodil brankáře 2:3. Druhý poločas soupeř přitlačil naše borce, ale celá čtyřka pracovala výborně do obrany a byla podpořená dobrým výkonem Lukese v brance. Vyrovnání přece jen přišlo, ale dlouho se z něho hráči Flamenga neradovali. Po rohovém kopu se do míče opřel Zachař a jeho rána skončila u tyče 3:4. Za tohoto stavu nás důležitými zákroky zachránil Lukes a držel tak naši naději na výhru. Tu přiživil Fikejz z přímého kopu, střelou k tyči. Minutky utíkali a soupeř se přešel na hrát power-play, ale naše obrana pracovala spolehlivě. Další pojistku přidal do prázdné branky Synek a po něm ještě Zachař trefil tyč. Soupeř v závěru ještě upravil stav utkání na 4:6.

Branky: Fikejz 2, Synek, Baborák, Unzeitig, Zachař

Sestava: Lukes - Baborák, Zachař - Synek, Fikejz D., Unzeitig