5. turnaj B mužstva - z Rokytnice 6 bodů

3. 1. 2015

Po Novém roce se odstartovalo svižně a na naše B mužstvo čekala třízápasová porce. Poradilo si s ní, ale velmi dobře a přivezlo pěkných 6 bodů. Poprvé se v našem dresu představila nejčerstvější posila Jirka Konárek.

FK Peliny Choceň "B" - Ok Interiér Pardubice 2:1 (1:0)

Utkání začal aktivněji soupeř a naše sestav si na sebe pomalu zvykala. Úvodní šance soupeře jsme i s pomocí tyčí přežili a začali se osmělovat. Nadějně vypadající protiútoky jsme ovšem nedokázali přesně zakončit. Až po Lukesově důrazu se trefil Rozlívka a poločas jsme tedy vyhráli 1:0. V druhém byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Důležitou pijistku přidal těsně před koncem Novotný. Soupeř pak hned o rozehrání snížil, ale svůj náskok jsme již uhájili.

Branky: Rozlívka, Novotný

Sestava: Starý - Fikejz L., Krejza, Kopecký O., Kulhánek, Lukes - Rozlívka, Konárek, Novotný, Gajdošík

FK Peliny Choceň "B" - ST Chrudim 3:2 (1:2)

Druhé utkání začalo v poklidném tempu. Soupeř spoléhající na svoje dvě individuality se snažil držet míč, ale naše obrana byla pozorná. První branku vstřelil pěknou ranou pod břevno Fikejz, ale soupeři se podařilo po dvou našich zaváhání v obraně výsledek otočit. V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Soupeř držel míč a my vyráželi do protiútoků. Z jedné takové situace Krejza přihrával na volného spoluhráče, ale brankář vyrazil míč rukou mimo pokutové území za což byl vyloučen. Rozehraný trestný kop jsme vyřešili brankou Fikejze a srovnali tak stav utkání. Náš tým cítil šanci na tříbodový zisk a poctivě pracoval. Rozhodnutí přišlo po Rozlívkově průniku, který nezastavil ani brankář a náš útočník do prázdné branky skóroval 3:2. Soupeř se v závěru pokusil o power-play, ale naše obraná formace ho nepustila k vážnější střele.

Branky: Fikejz L. 2, Rozlívka

Rio Žamberk  - FK Peliny Choceň "B" 3:2 (2:2)

Poslední utkání dne s favoritem jsme v prvním poločase drželi vedení 2:1 po brankách Fikejze a Rozlívky, ale smolná branka těsně před koncem poločasu nás trošku srazila. V druhém poločase nám již docházeli fyzické síly a soupeř nás dostával pod tlak. Z něho se mu podařilo vstřelit vítěznpou branku. Náš unavený tým už neměl dost sil na srovnání stavu. I přesto je zisk 6 bodů velmi dobrým startem do druhé poloviny soutěže.

Branky: Fikejz L., Rozlívka

Sestava: Starý - Fikejz L., Kopecký O., Kulhánek, Lukes - Rozlívka, Konárek, Novotný, Gajdošík