6. turnaj A mužstva - 3 zápasy pouze 3 body

13. 1. 2014

11. 1. 2014 Skuteč

FK Peliny Choceň – FC Hespro HK 6:3 (2:0)

Oslabeni o několik hráčů základního kádru jsme se utkali s týmem, který nás v prvním utkání po vyrovnaném boji porazil.

Začátek nám vyšel na výbornou, když Dostál J. pronikl podél autové čáry k brance a jeho přihrávku usměrnil do sítě Rada. Po této brance jsme se mohli soustředit na obranu a vyrážet do rychlých brejků. Soupeř nás v několika momentech přehrával, ale defenzíva nám fungovala dobře. Využívali jsme každé možnosti k útoku a z jedné takové Baborák zvýšil naše vedení. Do poločasu se i přes mírný tlak soupeře stav nezměnil. Naše vedení se po změně stran znovu navýšilo, když Krejza, Fikejz a zakončující Rada vykombinovali obranu Hespra. Tlak soupeře s přibývajícím časem narůstal. Po našich nedůslednostech v obraně se mu povedlo vstřelit dvě slepené branky, kterými snížil na rozdíl jednoho gólu. To nás dostatečně probralo a znovu jsme přebrali otěže zápasu. Nejprve Krejza s Fikejzem postupovali sami na brankáře, ale ten jejich šanci vytěsnil na roh po kterém nám Fikejz vrátil dvoubrankové vedení. Soupeř se o tohoto okamžiku snažil hrát power-play, ale to znamenalo pouze naše branky. Lukes přes celé hřiště a pak Vera pojistili naše vítězství.

Branky: Rada 2, Baborák, Fikejz D., Lukes, Vera

Sestava: Lukes – Baborák, Zachař, Krejza, Dostál J. – Fikejz D., Rada, Vera, Kratochvíl D.

FK Peliny Choceň – FK Gipsy Brasil HK 3:4 (1:2)

Druhé utkání jsme také začali dobře. Po několika minutách napřáhl Zachař a tečovaná střela skončila za zády překvapeného brankáře. Měli jsme další šance na zvýšení vedení, ale Davidové Kratochvíl ani Fikez svoje šance neproměnili. Zachař byl při střelecké chuti a další povedenou střelou trefil břevno. Tyto šance nás ukolébali a technicky a rychlostně vybavený soupeř využíval naše chyby k brejkům. Na útočné polovině jsme lacině ztráceli míče, čehož soupeř využil k otočení stavu utkání. Další brejkovou situaci hasil za cenu červené karty Kratochvíl D. Druhý poločas jsme tedy zahájili oslabeni. Obraz hry se ovšem neměnil. Soupeři se znovu podařilo využít dvě brejkové akce a odskočil nám už na 1:4. V závěru jsme snížili Verou po nástřelu Zachaře a při power-play brankář Lukes uklidil míč pod břevno. Závěrečný nápor nám zhatila červená karta pro Dostála J. po které jsme museli dohrávat ve třech. Utkání jsme tedy špatným přístupem prohráli a ztratili tak zbytečně body.

Branky: Zachař, Lukes, Vera

FK Era-Pack Chrudim - FK Peliny Choceň 5:0 (2:0)

V posledním utkání jsme se museli obejít bez dvou vykartovaných hráčů. Naštěstí se po karetním trestu mohl vrátit do hry Synek. Soupeř ovšem posílen o hráče áčka (Olinha, Dentinho, Kopecký M., Mareš ml.) byl nad naše síly. Kvalita těchto hráčů rozhodla o průběhu utkání. Sice jsme poctivě bránili a vyráželi do protiútoků, ale i přes několik šancí se nám branku vstřelit nepodařilo.

Branky: -

Sestava: Lukes – Baborák, Zachař, Krejza – Fikejz D., Rada, Vera, Synek