6. turnaj A mužstva - Peliny se vyhouply do čela

5. 1. 2015

4.1. Choceň

FK Peliny Choceň – Mados MT HK “B“ 2:0 (1:0)

První utkání v novém roce začalo ve velmi svižném tempu. Soupeř přivezl mladý dynamický tým a snažil se rozhýbat naši obranu. Po úvodních šancích na obou stranách se po dlouhém výhozu Lukese prosadil Fikejz D. Soupeř si také vytvořil několik šancí, ale Lukes byl vždy pozorný. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu. Soupeř se tlačil za vyrovnáním, ale pracovali jsme velmi dobře do obrany. Uklidňující branku přidal po průniku Fikejze R. Zavřel. Soupeř se v závěru tlačil před naši branku, ale vynikajícího Lukese v brance nepřekonal.

Branky: Fikejz D., Zavřel

Sestava: Lukes – Baborák, Zachař, Krejza, Rada, Dostál D. – Synek, Unzeitig, Fikejz D., Fikejz R., Zavřel

FK Peliny Choceň – Hespro HK 7:2 (6:0)

Druhé utkání už takové tempo nenabídlo. Netrvalo dlouho a naše ofenzivní síla se projevila. Nejprve si Zavřel navedl míč na střed a překonal brankáře. Pak Synek našel přesně Unzeitiga a ten zvýšil. Po penaltě Fikejze D. a další jeho brance to bylo již 4:0. Do přestávky se znovu trefil Unzeitig a Fikejz D. po průniku Baboráka.

Druhý poločas soupeř hrál převážně v power-play a my většinu času strávili běháním bez balonu. Při získání míče jsme vyráželi do otevřené obrany, ale povedlo se vstřelit pouze jednu branku po spolupráci bratrů Fikejzů jí zařídil Radim. V úplném závěru se soupeři podařilo najít recept na dosud bezchybného Lukese a dvěma brankami výsledek zkorigovat.

Branky: Fikejz D. 3, Unzeitig 2, Fikejz R., Zavřel

Sestava: Lukes – Baborák, Zachař, Krejza, Rada, Dostál D., Dostál J. – Synek, Unzeitig, Fikejz D., Fikejz R., Zavřel

FK Peliny Choceň – FC Gillotina Choceň 4:4 (4:3)

Do derby jsme měli výborný vstup. Během úvodních minut si vytvořili dobrý náskok, o který jsme bohužel v závěru přišli. Skóre otevřel Fikejz D., když v úniku přehodil brankáře. Po něm Fikejz R. po přímém kopu nadvakrát prostřelil gólmana. Byli jsme lepším týmem a vytvářeli si další šance. Unzeitig přesně našel Fikejze D. a bylo to už o tři branky. Hned vzápětí Fikejz D. zkopletoval už druhý hattrick během jednoho dne. Naše čtyřbrankové vedení nás ukolébalo a místo přidání dalších branek jsme trestuhodně polevili. Gillotina využila našich menších zaváhání a do poločasu snížila na rozdíl jedné branky.

Druhá půle byla o tom, jestli se nám povede vstřelit uklidňující branku. I přes dobré šance Synka, tyč Fikejze D. a Zavřelovo břevno se nám to nepodařilo. Nervozita na obou stranách stoupala a k vidění bylo několik ostrých zákroků. Zápas se chýlil ke konci a nám se dařilo zachytávat útoky soupeře. Bohužel jsme vedení neudrželi, když po špatně rozehraném útočném rohu následoval brejk a střela, která se odrazila od tyče do naší sítě.

V úplném závěru jsme si ještě vytvořili tlak, ale nadějné pokusy v brance neskončili.

Branky: Fikejz D. 3, Fikejz R.