7. turnaj A mužstva - z HM vezeme 4 body

26. 1. 2014

Jako medvědi k zimnímu spánku se tento víkend uložili brankáři Pelin. V sobotu zaspal odjezd na turnaj Lukes a v neděli na turnaj béčka Jasanský J Lukese tedy v bráně nahradil Dostál David a vedlo se mu velmi dobře a dokonce vychytal první nulu v sezóně.

1.FC Pribina Hesov - FK Peliny Choceň 3:3 (1:1)

Do utkání jsme vstoupili aktivně a chtěli využít pozdního příjezdu soupeře a to se nám povedlo. Synek napálil odražený míč mimo dosah brankáře. Soupeř se pomalu rozjížděl a tradičně spoléhal na obranu s protiútoky. Náš tým držel míč a snažil se o navýšení vedení. To se nepovedlo a naopak soupeř dokázal vyrovnat, když po autu dotlačil míč na několik pokusů do sítě. Do poločasu se už skóre nezměnilo. V druhé půli jsme byli lepším týmem a vypracovávali si šance, které se bohužel nedařilo proměňovat. V tom přišel nešťastný moment, když soupeř z ojedinělé akce natřeloval míč kolem branky a trefil záda Very od kterého míč skončil v síti. Tento moment nás vyburcoval k ještě větší aktivitě a odpověd na sebe nenechala dlouho čekat. Synek po vykulení od Fikejze trefil tyč a stejně tak Unzeitig na zadní tyči. Pak už jsme se dočkali. Fikejz se bavil obránce a ranou do šibenice vyrovnal. Zanedlouho znovu Fikejz protlačil míč na Unzeitiga a ten propálil brankáře. Zaslouženě jsme tedy dostali do vedení. Bohužel nepřesní rozhodčí nám napískali pět povětšinou útočných faulů, takže jsme museli hrát obezřetněji. Scházela minuta a půl do konce, když v našem tlaku se zblokovaná střela odrazila na půlku, kde Rada svedl souboj se soupeřem a bohužel z toho vyšel šestý faul. Z prodloužené penalty jsme tedy inkasovali vyrovnávající gól. V závěru ještě Zachařova střela prolétla kolem tyče a Fikejz nedokázal nadvakrát dotlačit míč do sítě.

Branky: Synek, Fikejz, Unzeitig

Sestava: Dostál – Zachař, Krejza, Vera – Synek, Unzeitig, Rada, Fikejz D.

S.U.D. Světlá nad Sáz. - FK Peliny Choceň 0:4 (0:3)

Druhé utkání bylo zpočátku vyrovnané, ale postupem času jsme přebírali otěže zápasu. Po několika chybách v přechodové fázi se musel vyznamenat Dostál v brance, ale pak jsme dokázali využívat okénka v obraně soupeře a po dvou bezchybných přihrávkách Rady se trefil Unzeitig a poločasové skóre uzavřel po spolupráci se Synkem Krejza. Druhá půle se odehrávala občasným tlakem soupeře, který přecházel do power-play, ale naše obrana fungovala spolehlivě. Definitivní odpor soupeře jsme zlomili čtvrtým gólem. Krejza si narazil s Fikezem a uklidil míč k tyči. Zasloužené vítězství jsme si v závěru tedy pohlídali.

Branky: Unzeitig 2, Krejza 2

Sestava: Dostál – Zachař, Krejza, Vera – Synek, Unzeitig, Rada, Fikejz D.