Jdi na obsah Jdi na menu

8. turnaj Divize - Čelo tabulky na dostřel

23.1.2016 Polička

V průběhu týdne jsme museli řešit řadu absencí a tak první turnaj v Pelinském dresu odehrála i nová posila Tomáš Jirsák, trojnásobný mistr polské ligy, který hlavně v druhém duelu byl významnou postavou.

Hlinečtí Orli - FK Peliny Choceň 0:3 (0:1)

Proti aktuálně prvnímu týmu tabulky jsme nastoupili aktivně a od prvních minut drželi více míč na futsalkách. První branka na sebe nenechala dlouho čekat a Baborák přesnou střelou uklidil míč k tyči. Soupeř hrozil pouze z brejků, ale naše defenzíva a brankář Starý byli pozorní. Několikrát se nám povedlo prokombinovat do nadějných příležitostí, ale ve finální fázi jsme postrádali přesnost. Druhý poločas měl podobný průběh. Nám se nedařilo vstřelit uklidňující branku a tak soupeřovi naděje stále žily. V závěrečných minutách jsme se museli bránit power-play soupeře. Hájili jsme svůj těsný náskok o který jsme málem mohli přijít, ale brankář Starý s pomocí tyče velkou šanci Orlů zlikvidoval. Konec utkání byl opět v naší režii a po vypresování obránců soupeře pohodlně dovedl míč do opuštěné branky Synek. Stejný hráč si ještě se závěrečnou sirénou počkal na nástřel Krejzy, který nasměřoval do sítě.

Branky: Synek 2, Baborák

Sestava: Starý – Baborák, Gerčák, Krejza, Rada – Synek, Unzeitig, Jirsák, Houžvička

FS Sádek - FK Peliny Choceň 2:3 (2:2)

Druhé utkání s ambiciózním soupeřem se hrálo opět ve vysokém tempu a držení míče bylo vyrovnané. Opatrný úvod ukončila naše branka na 0:1. Jirsák si navedl míč, tvrdě vypálil a Rada vyraženou střelu pohodlně dorazil. Utkání začalo mít spád a nebezpečné situace se střídali na obou stranách. Soupeř z jedné nenápadné, ale přesně sehrané situace vyrovnal. Ovšem Jirsák s Radou připravili rychlou odpověď. A právě novic v našem dresu Jirsák sám před brankářem zakončil zkušeně. Do konce poločasu bylo znovu vyrovnáno. Z naší šance soupeř rychle přešel do brejku, kde rozebral naší rozhozenou obranu. V druhém poločase se oba týmy soustředili na dobrou defenzívu a čekalo se na rozhodující branku. Velkou šanci měl Gerčák, který upaloval sám na branku, ale brankář jeho střelu vytěsnil mimo. Následně znovu aktivní Gerčák krásně lobem našel Jirsáka, který parádně trefil míč a brankář možná doteď nevím jak střelu vyrazil. Nakonec jsme byli po zásluze odměněni brankou, když si Jirsák narazil s Houžvičkou a přes vyběhnutého brankáře propasíroval míč k dorážce do prázdné branky. Těsný náskok se nám povedlo bojovností v závěru udržet a z Poličky si tedy odvážíme důležité body.

Branky: Jirsák 2, Rada