9. turnaj A mužstva - 6 bodů z Hradce

10. 2. 2014

9. 2. 2014 Hradec Králové

K dalšímu turnaji jsme zajížděli do hradeckých Kuklen, odkud si ze stísněných podmínek vezeme 6 bodů, díky kterým jsme si upevnili 3. místo v divizi.

Flamengo HK - FK Peliny Choceň 1:6 (0:3)

Utkání jako vždy s tímto soupeřem bylo nahoru dolu. Hra se rychle přelévala a vznikali přečíslení. Nám se povedlo jít do vedení, když nepozornosti obrany soupeře využil Rada a mezi nohy prostřelil brankáře. Po něm z trestného kopu obstřelil zeď Dostál a vedli jsme o dvě branky. Soupeř neustupoval ze svého stylu a při některých jeho šancích nás musel zachránit Lukes v brance. Postupem času Flamengo přecházelo do power-play a toho využil Synek ke vstřelení třetí branky.

V druhém poločase jsme díky dobré obraně a efektivitě v zakončení postupně odskakovali soupeři dalšími brankami. Fikejz po uvolnění od Synka s přehledem proměnil a po něm zvyšoval Baborák střelou k zadní tyči. Pak se krásně od pomezní čáry uvolnil Rada, ale svůj nájezd neproměnil. Soupeř se po zisku míče snažil o power-play, ale naše obrana fungovala v této situaci skvěle. Šestou branku vstřelil Rada, kterého našla zpětná přihrávka soupeře a postupoval tak zcela sám na prázdnou branku. V závěru jsme si také my vyzkoušeli power-play s účelem udržet míč, ale po špatné rozehrávce soupeř vstřelil čestný úspěch.

Branky: Rada 2, Synek, Dostál J., Baborák, Fikejz D.

Sestava: Lukes – Klapal, Baborák, Zachař, Dostál J. – Synek, Krejza, Rada, Fikejz D.

FC Salamander “B“ HK - FK Peliny Choceň 2:5 (1:2)

V druhém utkání už to byla o poznání vyrovnanější partie. Začali jsme aktivně a dobrým držením míče jsme se snažili najít skupinku v obraně soupeře. První šance Krejzy se ještě neujala, ale pak Fikejz kličkou brankaři nezaváhal a načal, tak svoje povedené představení. Situace se zanedlouho opakovala a tentokrát zvolil náš útočník lob přes vyběhnutého brankáře a bylo to 0:2. Salamander se po tomto úderu snažil převzít iniciativu a chvílemi nás svým napadáním dostal pod tlak. Do poločasu se jim podařilo snížit střelou k tyči, když jsme zbytečně otevřeli střed hřiště.

Do druhé půle jsme znovu vlétli aktivně a rozdílovou branku měl na svědomí opět Fikejz, který byl při střelecké chuti. Po uvolnění přes obránce zamířil přesně k tyči. Soupeř se těžko dostával přes naší perfektní defenzívu v čele s brankářem Lukesem. O navýšení skóre jsme se tedy starali hlavně my. Muž zápasu Fikejz se znovu řítil sám na brankáře, kterého oklamal kličkou a uklidil míč do sítě. Naši další radost přinesla Baborákova střela do prázdné branky při soupeřově hře bez brankáře. Tu začal praktikovat asi 10min před koncem zápasu, ale vážnější šanci si z ní proti naší obraně nedokázal vypracovat. V závěru hráči Salamandru důrazem využili naší menší pozornosti v obraně a korigovali výsledek. Těžké utkání jsme tedy zvládli a udělali tak důležitý krok k vytoužené bedně.

Branky: Fikejz D. 4, Baborák

Náhledy fotografií ze složky Sezóna 2013/14