Jdi na obsah Jdi na menu

9. turnaj Divize - Dvě povinné výhry

1. 2. 2016

30.1.2016 Choceň

Dvě vítězství nad soupeři z opačného pólu tabulky znamenají posun na průběžné první místo v tabulce. Výsledky soupeřů nám hráli do karet, takže za týden v posledním turnaji můžeme reálně uvažovat nad obhajobou loňského titulu.

FK Peliny Choceň – FAZ Torf Pardubice 11:2 (4:1)

Proti poslednímu týmu tabulky jsme se role favorita zhostili od prvních minut a hned první střídání měli tři dobré šance. Soupeř hrozil hlavně hrou přes svého silného pivota, ale naše obrana byla pozorná. Drželi jsme míč a obstřelovali branku soupeře. Ten se z ojedinělého útoku dostal do vedení. Inkasovaná branka nás ještě více nabudila a během pár minut se nám povedl dokonalý obrat. Nejprve vyrovnal Unzeitig a po brankách Krejzy a Dostála to bylo již 3:1. Do konce poločasu se ještě po přihrávce synka prosadil Gerčák. V druhé půli soupeř pomalu uvadal a utkání se proměnilo v naší exhibici. Postupně jsme po pěkných akcích přidávali branky až se skóre zastavilo na číslovce 11. Hattricky zkompletovali Unzeitig a Synek, desátou branku vstřelil z přímého kopu do šibenice Zavřel. V závěru ještě soupeř kosmeticky upravil výsledek. Oplatili jsme tedy i s úroky soupeři porážku z prvního vzájemného duelu.

Branky: Synek 3, Unzeitig 3, Krejza, Rada, Gerčák, Dostál, Zavřel

Sestava: Lukes – Gerčák, Krejza, Dostál J., Rada – Synek, Unzeitig, Jirsák, Zavřel

FK Peliny Choceň - BFK Ledvinka HK 6:2 (2:0)

Druhé utkání proti nováčkovi bylo vyrovnanější. Poměrně rychle jsme se dostali do vedení Gerčákem, ale další branky nepřicházeli. Soupeř hrozil a držel Lukese v pohotovosti. Do poločasu jsme vedení zvýšili, když si Synek obhodil dva protihráče a jeho střelu dorazil Jirsák. V druhém poločase soupeř začal vysoko napadat naši rozehrávku a už jsme se nedostávali do tolika šancí. Podařilo se mu i snížit, ale důležitou branku po Radově úniku vstřelil Gerčák. Po něm si Synek s Gerčákem zakombinovali a první jmenovaný nás dostal do pohodlného vedení. Na 5:1 již při soupeřově power-play zvýšil Jirsák. Ledvinka ještě korigovala, ale poslední slovo měl Gerčák, který tak mohl oslavit hattrick.

Branky: Gerčák 3, Jirsák 2, Synek

Sestava: Lukes – Gerčák, Krejza, Dostál J., Rada – Synek, Unzeitig, Jirsák