17. 11. 2014

FK Peliny Choceň - DTJ Juventus Hlinsko 3:0 (0:0)

Branky: Fikejz D. 2, Rada

Sestava: Lukes - Šulc, Zachař, Krejza, Dostál D. - Synek, Unzeitig, Fikejz D., Rada

Do prvního utkání sezóny jsme vstoupili s navrátilcem po zranění Romanem Šulcem. Od prvních minut jsme byli lepším týmem. Dobře jsme drželi míč a vytvářeli si šance, které se ovšem nedařilo proměňovat. Soupeř občas zahrozil rychlým protiútokem, ale Lukes byl pozorný. První poločas tedy skončil bez branek. Po změně stran pokračovalo obléhání branky soupeře a po několika minutách se zadařilo. Když to nešlo po zemi, tak to vyšlo vzduchem. Lukes perfektně vyhodil míč na hlavu nabíhajícího Rady a vedli jsme 1:0. Další branka padla znovu po výhozu Lukese, tentokát do běhu Fikejzovi, který zakončil někompromisně do horního rohu branky. Tím jsme zlomili odpor soupeře, utkání jsme kontrolovali a přidali ještě jednu branku Fikejzem.

FK Peliny Choceň - Real Hlinsko 1:2 (1:1)

Branky: Fikejz D.

Sestava: Lukes - Šulc, Zachař, Krejza, Dostál J. - Synek, Unzeitig, Fikejz D., Rada

Utkání s hlineckým Realem bývají velmi vyrovnaná. To se znovu potvrdilo a  do poslední minuty se bojovalo o body. Vstup do utkání jsme měli dobrý a kombinačně se dostávali před branku soupeře. Ten hrozil pouze dlouhými výhozy až k naší brankové čáře a následným sklepnutím před branku. Za aktivitu jsme byli odměněni první brankou. Když Fikejz tvrdě vypálil a brankář jeho střelu neudržel a srazil si jí do branky. Hned po rozehrávce soupeře ještě někteří naši hráči slavili a soupeř bleskově vyrovnal. Poločasové skóre tedy bylo 1:1. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu. Soupeř pozorně bránil a využíval každou naší chybu k ohrožení Lukesovi branky. Tím nás také potrestal po ztrátě míče na půlce hřiště přišel brejk a rázem jsme museli dotahovat 1:2. Dobře bráníci soupeř po této brance ještě více zalezl do obranné formace a bylo na nás jak se s tím popasujeme. Šancí na vyrovnání bylo dost, ale míče létali kolem tyčí nebo je zastavil brankář soupeře. Ani při závěrečné power-play se nám nepodařilo vyrovnat a utkání jsme tedy nezaslouženě prohráli.

Gillotina Choceň - FK Peliny Choceň  3:2 (1:2)

Branky: Synek, Zavřel

Sestava: Lukes - Šulc, Baborák, Krejza, Dostál J. - Synek, Unzeitig, Fikejz D., Rada, Zavřel

Třetí utkání s dlouholetým rivalem slibovalo zajímavou podívanou. V začátku byla hra vyrovnaná a obě mužstva se snažila neudělat první chybu. Tu bohužel udělal rozhodčí, když neodpískal jasné sražení Fikejze ve vápně a z následného protiútoku jsme dostali branku. Tato situace nás více vyhecovala a začali jsme Gillotinu přehrávat, ovšem jasné šance skončili buď na brankáři nebo na břevně (Zavřel) resp. tyči (Synek). Vyrovnání přeci jen přišlo, když Synek dobře převzal přihrávku od Baboráka a přes brankáře skóroval. Naše aktivní hra pokračovala a po přiťuknutí Krejzy se trefil k tyči Zavřel. Těsně před poločasem se zbytečně za protesty nechal vyloučit nejlepší hráč soupeře Kaplan a tím nám byla nabídnuta přesilová hra 4 na 3, kterou přerušila přestávka. Jednobrankové vedení nás ukolébalo a místo toho, abychom soupeři zasadili další úder, tak jsme inkasovali. Lukes váhal s odkopem, trefil soupeře a situaci ještě zachránil na aut. Soupeř ovšem rychle rozehrál před branku, kde měl zcela volného spoluhráče 2:2. Tento stav utkání trochu uklidnil a žádný tým nechtěl udělat rohodující chybu. Gillotina měla dobře organizovanou obranu do které se nám nedařilo moc pronikat. Rozhodují moment přišel z čista jasna. Sporadický útok soupeře k naší brance skončil brankou, když se útočník soupeře obtočil kolem našeho obránce a levačkou doslova hodil míč Lukesovi nad ruku. Gillotina už taktickou vyspělostí těsné vedení ubránila. Nám nebylo přáno vstřelit branku, protože všechny střely létali mimo branku. I přes naši převahu jsme museli skounosut hořkost porážky, kterou jsme zapříčinili hlavně svými chybami.