Hodnocení sezóny - A mužstvo

19. 3. 2014

HODNOCENÍ SEZÓNY 2013/14 – A mužstva

Peliny znovu na mezi prvními třemi!!!

Po loňské sezóně, kdy jsme se jako nováček soutěže umístili na druhém místě se v letošním ročníku podařilo tomuto úspěchu přiblížit. Sice průběh soutěže nebyl tak hladký jako vloni, ale povedenou druhou polovinou sezóny jsme postupně postavení v tabulce vylepšovali a nakonec obsadili pěkné třetí místo.

Kádr se proti minulé sezóně rozšířil o Davida Fikejze a navrátilce z Nejzbachu Miloše Zachaře. Po dvouletém výpadku se vrátil i Honza Vera. Dvěma citelnými ztrátami byli absence našeho loňského nejlepšího střelce Radima Fikejze, který dostal angažmá ve velkém fotbale a dlouhodobé zranění Romana Šulce.

Kádr byl sice širší než v minulé sezóně, ale absencí bylo mnoho a sestava se tak musel měnit turnaj od turnaje. S tím jsme se potýkali celou sezónu až vlastně v závěru se sestava trochu ustálila a na výsledcích to bylo znát. Start do soutěže jsme měli celkem povedený a po prvních dvou turnajích jsme měli bilanci 3 výhry a 2 prohry. V dalším kole přišel nepovedený turnaj s týmy z Hlinska (Juventus, Real), kde jsme i přes vyrovnané průběhy utkání nebodovali. Ztrátu jsme ovšem dohnali v následujících dvou kláních, kdy postupně porazili Salamandr „B“, Flamengo HK, Bocu Chotěboř „B“, Zvoneček Stojice se ziskem plného počtu bodů, začali atakovat umístění na stupních vítězů. Pak na nás dolehla menší hráčská krize, kdy několik hráčů bylo mimo kvůli karetním trestům a někteří kvůli zranění. Dařilo se tedy střídavě a z následujících turnajů jsme vytěžili 2 výhry, remízu a 2 prohry. V domácím turnaji jsme v přímém souboji o 3 místo porazili Juventus Hlinsko, ovšem zaváhali s Realem Hlinsko, který se vyhoupl před nás za dosud prvním Era-Packem „B“. Ten byl v druhé polovině soutěže razantně posilován z A mužstva brazilskými legionáři. Důležitá výhry jsme o týden později přivezli z Hradce, kde jsme pokořili Salamandr „B“ a Flamengo. Tím jsme si před posledním turnajem zajistili konečné třetí místo, na kterém už nic nezměnila ani výsledky posledního turnaje. Zařadili jsme tedy do nejužší divizní špičky a do dalšího ročníku máme co obhajovat. Naším nejlepším střelce byl David Fikejz s 15 brankami a v závěsu David Synek s 11 a Milan Rada s 10 zásahy.

Kádr A mužstva: Lukes Jan, Baborák Jan, Klapal Lukáš, Krejza Luboš, Dostál Jakub, Dostál David, Zachař Miloš, Fikejz David, Fikejz Radim, Synek David, Rada Milan, Unzeitig Jiří, Vera Jan

Sezóna tedy nakonec skončila dobře, ale průběh byl dost kostrbatý od tréninkové morálky začínaje, tak životosprávou a přístupem některých jedinců konče. Znovu jsme ukázali, že pokud jsme koncentrovaní a nepodceníme soupeře, tak hrajeme s klidem na špici tabulky. Bohužel jsme se nevyhnuli i dosti kartám ať už žluté nebo červené barvy což je potřeba do dalšího ročníku odbourat. I když je potřeba říci, že některé karty byli uděleni neprávem, ale úroveň rozhodčích a jejich rozdílné posuzování je samostatná kapitola. Při pohledu na skóre je patrné, že jsme oproti minulým letům potýkali s menší střeleckou potencí. Tento výpadek jsme museli nahradit zlepšenou defenzívou podpořenou jako vždy spolehlivým brankářem Lukesem, což se podle počtu obdržených branek povedlo. Při absenci Radima Fikejze jsme neměli po celou dobu soutěže vyloženého střelce. Nejvíce se mu přiblížili David Fikejz, který nám pomohl jak v útočné, tak obranné činnosti a David Synek i přestože jeho branková bilance letos stagnovala a jeho důležité branky týmu chyběli. Svoji nejpovedenější sezónu co se týká vstřelených branek prožil Milan Rada.

Shrnutí sezóny:

A mužstvo

Bilance celkem: 22 záp. 12 výher 2 remízy 8 prohry  66:56  38 bodů (+5)

Průměr na utkání: 1,72 bodu na zápas

3 vstřelených branek na zápas

2,54 obdržených branek na zápas

Nejvyšší vítězství: 6:1 – Flamengo HK

Nejvyšší prohra: 0: 5 - Era-PAck Chrudim B

Nejhorší bilance v dvojzápase: 2x prohra – Real Hlinsko, Era-Pack Chrudim B

Nejlepší bilance v dvojzápase: 2x výhra – Světlá n. S., Flamengo HK, Salamandr B HK

Nejlepší utkání: 5:2 - Salamandr B

Nejdelší série bez prohry: 5 zápasů