Peliny obhájili vítězství v DIVIZI D !!

16. 2. 2016

Po loňském triumfu jsme vstupovali do letošního ročníku s pokorou. Kádr doznal kosmetických změn, když se ho podařilo doplnit Jakubem Gerčákem a Tomášem Houžvičkou z Nejzbachu VM. V průběhu sezóny nás ještě posílil Tomáš Jirsák.

První turnaj sezóny byl hned třízápasový. Čekali nás nepříjemní soupeři z Hlinska a derby s Gillotinou. Utkání proti Realu a Forze jsme zvládli uspokojivě a získali 4 body. Derby s Gillotinou bylo zápasem plném zvratů a nakonec jsme tahali za kratší konec my, když rozhodující smolná branka padla 3 vteřiny před koncem. Další domácí turnaj následoval o týden později a po výhře nad ambiciózním nováčkem ze Sádku 4:1 jsme v nervózním utkání s Hlinečtími Orli, který nezvládli rozhodčí, podlehli 1:2. Los nám přál a čekal nás znovu turnaj na domácí palubovce. Protivníky nám byli rezerva hradeckého Madosu, Flamengo HK a v předehrávce odveta s Gillotinou Choceň.

Po výhře nad Madosem 6:4 a remíze s Flamengem 1:1 jsme do derby vstupovali s touhou vrátit soupeři hořkou porážku z prvního utkání. Sice jsme prohrávali, ale pak jsme přebrali otěže zápasu a nakonec zaslouženě zvítězili 4:1. Tímto utkání se naše cesty v tabulce rozdělili. Zatímco my stoupali výše, Gillotina klesala ke dnu. V dalším kole nás čekali v pardubické nafukovací hale dva nováčci. Torf, který  spadl z druhé ligy nás zaskočil svojí produktivitou a díky našim chybám vyhrál 4:1. Následující utkání s Ledvinkou HK jsme zvládli o poznání lépe a domů si odvezli výhru 3:0. V posledním kole roku 2015 jsme v Chocni hostili soupeře ze Světlé n/S a Zvoneček Stojice. Obě utkání jsme sice hubenými výsledky zvládli a po půlce soutěže se drželi těsně za medailovým umístěním. Hned druhý den Nového roku pokračovala soutěž dalším kolem a zajížděli jsme do Předměřic. Po hladké výhře nad Madosem 6:2 jsme v druhém utkání podlehli uspokojení a zkušené Flamengo nás vytrestalo 2:6. Po týdenní přestávce by na programu výjezd do Skutče. Zde jsme odehráli dva velmi vyrovnané zápasy s Forzou a Realem, které skončili shodně 2:2. I tyto remízy nás díky zaváhání soupeřů z čela tabulky drželi na dostřel prvnímu místu. Zlomový turnaj přišel týden nato v Poličce. Porazili jsme dosud první Hlinecké Orli 3:0 a v kvalitním utkání i Sádek 3:2. Následující víkend jsme doma neponechali nic náhodě a hladce smetli Torf Pardubice 11:2 a Ledvinku HK 6:2. Do posledního turnaje jsme tedy šli z prvního místa a jednobodovým náskokem. Naši pro následovníci svoje utkání hráli o den dříve, takže jsme věděli, že k obhajobě stačí jedna výhra. To jsme splnili hned první utkání proti Zvonečku Stojice. I když jsme se v závěru strachovali, tak výhra 3:2 nám dodala potřebnou jistotu. Ve druhém utkání proti S.U.D. Světlé n/S jsme si už užívali a nakonec v přestřelce prohráli 9:7. Tím jsme si pokazili výsledné skóre, protože dosud jsme byli týmem s nejnižším počtem obdržených branek. Náplastí ovšem bylo, že naši střelci Synek a Zavřel pokořili hranici 20 branek za sezónu.

Všechna utkání odehrála dvojice Krejza, Synek 22 utkání, dále následovali Rada a brankář Lukes 20.

V novodobé historii se obhájit první místo v naší divizi povedlo jen rezervě Era-Packu Chrudim, za kterou ovšem nastupovali i profesionální hráči z jejich A týmu.

Výhrou v soutěži jsme si i zajistili právo na účast v II. lize futsalu pro příští rok.

Mistrovský kádr: Lukes Jan, Starý David, Baborák Jan, Dostál Jakub, Dostál David, Klapal Lukáš, Krejza Luboš, Gerčák Jakub, Houžvička Tomáš, Fikejz Radim, Fikejz David, Jirsák Tomáš, Rada Milan, Synek David, Unzeitig Jiří, Zavřel Erik