PELINY SLAVÍ VÍTĚZSTVÍ V DIVIZI

17. 2. 2015

V tomto ročníku futsalisté Pelin doplnili svoji sbírku trofejí o pohár, který jim dosud chyběl. Po předloňském druhém a loňském třetím místě se nám podařilo dosáhnout velkého úspěchu a vyhrát celou soutěž. Po ukončení činnosti Era-Packu Chrudim „B“, který v minulých letech divizi pokaždé vyhrál se otevřela šance pro ostatní týmy usednout na divizní trůn. Díky širokému a vyrovnanému kádru, který prokázal svoje peliňácké srdíčko se nakonec podařilo dosáhnout vytouženého cíle.

Rozjezd do sezóny se nám nepovedl úplně podle našich představ. Sice jsme v úvodním zápase porazili Juventus Hlinsko, ale s Realem Hlinsko jsme těsně prohráli a pak jsme nezvládli derby proti Gillotině, kde jsme po laciných chybách prohráli 2:3. O týden později jsme narazili na kvalitní rezervu ligového Madosu HK a po vyrovnaném boji podlehli 4:5. Domů jsme si vezli alespoň tři body za výhru nad Hesprem HK 4:2. Následovala týdenní pauza a po ní se už naše mašina rozjela naplno. V domácím turnaji jsme smetli nováčky Forzu Hlinsko 9:1 a Hlinecké Orli 4:0. Následující turnaj v Heřmanově Městci jsme s torzem mužstva hladce porazili Zvoneček Stojice 5:1 a dosud vedoucí Flamengo HK 6:4. Našlápli jsme tedy k dlouhé sérii, která pokračovala posledním turnajem starého roku v Chocni. Bez boje jsme si připsali kontumační výhru nad Hesovem a poté přehráli Světlou nad Sáz. 5:3. Po polovině soutěže jsme se vytáhli na druhé místo za našeho konkurenta z Gillotiny. První turnaj v Novém roce jsme na domácí palubovce hostili hosty z HK. Nejprve jsme v dramatickém duelu zdolali Mados HK B 2:0 a pak rozstříleli Hespro 7:2. V posledním utkání s Gillotinou jsme vedli 4:0, ale vinou uspokojení jsme náskok ztratili a remizovali 4:4. I tak jsme se ovšem vyhoupli na první místo, o které nás následně okradla Gillotina, která získala body za prohrané utkání s Hesprem. Následovali dva turnaje v neoblíbené hale ve Skutči proti týmům z Hlinska, odkud jsme přivezli pouze čtyři body za výhru, remízu a dvě prohry.

Po týdenní pauze jsme v předposledním turnaji přehráli Flamengo HK výhrou 4:1 a v bláznivém utkání plném zvratů zbytečně prohráli se Zvonečkem Stojice 5:7. Ztráceli i nejbližší soupeři a před závěrečným kolem tedy nebylo nic rozhodnuto a na celkové prvenství si mohli dělat zálusk i další tři týmy. V něm jsme ale nechali nic náhodě a přivezli si z Heřmanova Městce všechny body po vydřené výhře nad Hesovem 3:2 a zkušeně zvládnutém utkání se Světlou nad S. 5:1. Po závěrečném hvizdu jsme tedy mohli zvednout nad hlavy pohár pro mistra Divize D !!

Nejlepším střelcem týmu byl David Fikejz 20 branek před Davidem Synkem 13 branek. Všechna utkání odehráli brankář Jan Lukes, David Synek a nestárnoucí Jiří Unzeitig.

Že je pohár ve správných rukou svědčí i bilance vstřelených a obdržených branek. Vsítili jsme suverénně nejvíc branek 84 a společně s Flamengem jich nejméně inkasovali 43.

Mistrovský kádr: Lukes Jan, Baborák Jan, Dostál Jakub, Dostál David, Klapal Lukáš, Krejza Luboš, Fikejz Radim, Fikejz David, Novotný Jan, Rada Milan, Synek David, Šulc Roman, Unzeitig Jiří, Zachař Miloš, Zavřel Erik           10966613_876272162424931_1756261954_n.jpg