Jdi na obsah Jdi na menu

1. turnaj Divize - pomalý rozjezd

14. 11. 2016

13. 11. 2016 Choceň

Po roce se znovu rozběhla divizní soutěž. Sestava byla díky velkým fotbalům ještě nekompletní. Jediná výraznější změna se odehrála na postu brankáře, kde nás doplnil František Moláček a první turnaj zvládl velmi dobře.

FK Peliny Choceň – Nebelvír Chrudim 0:3 (0:2)

V prvním utkání sezóny nám los přisoudil nováčka soutěže, který ovšem tvoří hráči, kteří prošli mládežnickými oddíly Era-Packu Chrudim. Jedná se tak o takticky vyspělé futsalisty. Obraz hry byl celé utkání konstantní. Drželi jsme míč a postupným útokem jsme dobývali konsolidovanou obranu soupeře. První naše vyložené šance jsme neproměnili a tak přišel trest ze standartních situací. Nejprve z přímého kopu a poté z rohového kopu. Do konce poločasu jsme si vytvořili další příležitosti, ale znovu je nedokázali přetavit v branku. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Dobývali jsme obranu soupeře, který se ještě více zatáhl a chvílemi i bezradně odkopával míče na naši polovinu. Když jsme nevyužili i ty nejvyloženější šance, tak nás soupeř znovu ztrestal z brejkové situace. Pak už to byla z naší strany křeč v koncovce. Nedokázali jsme trefit prázdnou branku, a když ano, tak zasáhl fantastický brankář. Obětavě hrající soupeř si tak připsal první body.

Branky: -

Sestava: Moláček – Klapal, Gerčák J., Rada, Krejza – Synek, Unzeitig, Zavřel, Jirsák

FK Peliny Choceň – Zvoneček Stojice 8:5 (1:2)

Na druhé utkání se skoro kompletně vyměnila druhá čtyřka a na kompaktnosti to bylo znát. Nemohli jsme se dostat do tempa a měli okénka v obraně. První branku jsme si vstřelili sami, když nástřel na branku si srazil Dostál D., do vlastní sítě. Soupeř byl aktivnější a hrál přímočaře do útoku. Nestíhali jsme dostupovat a z toho plynuli fauly. Další přímý kop znamenal už ztrátu dvou branek. Tento moment nás lehce probudil a byli jsme i nebezpeční obraně soupeře. Kontaktní branku vstřelil tvrdou dobře mířenou střelou Gerčák. Před poločasem jsme ovšem udělali šestý faul, ale Moláček prodlouženou penaltu vyrazil. Začátek druhého poločasu byl na branky bohatý. Soupeř odskočil na 1:3, my rychle snížili Klapalem na 2:3, ale zanedlouho opět 2x inkasovali a stav byl tedy 2:5. Naštěstí Synek rychle snížil a načal tak náš obrat. V rychlém sledu jsme stav skóre vyrovnali po brankách Rady a Klapala. Do vedení nás poslala krásná akce, když Houžvička dlouhým pasem vyzval k brance Laštovku a ten se nemýlil. Hra dostala spád a přelévala se ze strany na stranu. Brejky soupeře jsme přečkali a dokázali dovést utkání do klidného konce. Gerčák se v před brankovém prostoru prosadil a bylo to o dvě branky. V závěru při hře soupeře bez brankáře Klapal získal míč a přes celé hřiště uzavřel skóre utkání a zároveň svůj hattrick…

Branky: Klapal 3, Gerčák 2, Synek, Rada, Laštovka

Sestava: Moláček – Klapal, Gerčák J., Rada, Krejza, Dostál D. – Synek, Unzeitig, Laštovka, Houžvička