5. 12. 2016

4. 12. 2016 Choceň

První prosincový turnaj k nám zavítali hosté z Hradce Králové.

FK Peliny Choceň – BFK Ledvinka Hradec Králové 1:2 (0:1)

Obraz hry byl stejný jako v předešlých zápasech. Útočíme do zformované obrany soupeře, který vyráží do rychlých brejků. Neproměníme svoje šance a přijde roh soupeře a prohráváme 0:1. Tentokrát smolařem byl Krejza, který si srazil do branky nástřel před branku. Po změně stran se nám podařilo vyrovnat. Zavřel zablokoval střelu a vyrazil do rychlého protiútoku, který zakončil přesně. Soupeř stále poctivě bránil a ohrožoval nás pouze ojedinělými brejky. Jeden z nich po naší nedůslednosti v obraně dokázal proměnit a dostal se do vedení. Zbytek utkání jsme tlačili a ostřelovali branku soupeře, ale nebylo nám přáno.

Branky: Zavřel

FK Peliny Choceň – FC Hespro Hradec Králové 5:1 (1:0)

Byli jsme si vědomi, že druhé utkání musíme bezpodmínečně zvládnout. Pomohl nám příchod Radima Fikejze, který byl svými střeleckými dispozicemi neustálým nebezpečím pro obranu soupeře. V prvním poločase jsme se ještě zastřelovali. Do vedení nás dostal Gerčák, když proměnil pěknou přihrávku Fikejze. Do druhé půle jsme měli raketový vstup a během chvíle zasadili soupeři 3 branky. Nejprve Fikejz ranou pod břevno, pak se proměnil do role nahrávače Houžvička. Fikejz a po něm Unzeitig zužitkovali jeho přesné pasy. Utkání jsme kontrolovali a svoji pohodu korunovali krásnou akcí po ose Zavřel – Baborák a zakončující Fikejz. Soupeř v posledních minutách snížil a zmařil tak našemu brankáři čisté konto.

Branky: Fikejz 3, Gerčák, Unzeitig

Sestava: Moláček – Baborák, Gerčák J., Rada, Krejza – Synek, Unzeitig, Houžvička, Zavřel, Fikejz R.