12. 12. 2016

11. 12. 2016 Choceň

Na programu uplynulého víkendu bylo očekávané derby s Gillotinou.

FC Gillotina Choceň - FK Peliny Choceň 4:7 (1:5)

Lepší vstup do utkání jsme si ani nemohli přát. Hned z první akce jsme vybojovali roh a Baborákův nástřel s přispěním Unzeitiga skončil v síti. Soupeř rychle odpověděl a nenápadná střela prolétla Moláčkovi pod rukou do sítě. Naši aktivitu to ovšem nepřibrzdilo a byli jsme lepším týmem. Zavřel se proháčkoval obranou a bodlem uklidil míč k tyči 1:2. Dvě slepené branky měl na svědomí Houžvička, když zúročil dobrou práci spoluhráčů a byl vždy na správném místě. Soupeř byl jako opařený a nedostával se k ohrožení naší branky. Před koncem poločasu bylo ještě veseleji, když Klapal na půlce vystihl rozehrávku brankáře, postupoval sám středem a technickou střelou k tyči nedal brankáři šanci 1:5.

Do druhého poločasu soupeř už musel jít do rizika a vysoko napadat naši rozehrávku. Podařilo se mu snížit střelou pod horní tyč. Další akce znovu smrděla brankou a naštěstí pro nás míč proletěl kolem tyče. Soupeřův tlak ovšem utnul Krejza po pěkné Baborákově nahrávce šestým gólem. Tento moment nás uklidnil a díky dobré práci našich útočníků, kteří dokázali udržet míče na soupeřově polovině jsme kontrolovali utkání. Zavřel zvýšil už na 2:7 a branek mohlo být ještě víc. Soupeř v závěru snížil po dlouhém výhozu na 3:7. Závěr se neobešel bez emocí, Fikejz si vyřizoval účty a byl vyloučen. Následné oslabení jsme zvládli perfektně. Konečný výsledek dala utkání až proměněná desítka po konci hrací doby.

Branky: Zavřel 2, Houžvička 2, Klapal, Krejza, Unzeitig

Sestava: Moláček – Baborák, Klapal, Rada, Krejza – Synek, Unzeitig, Houžvička, Zavřel, Fikejz R.

FK Peliny Choceň – Orel Kameničky 4:6 (2:1)

Druhé utkání s běhavým soupeřem, který má ve svém kádru individuality hrající druhou a třetí ligu bylo od začátku vyrovnané. Soupeř spoléhal na svoji kvalitu v přechodové fázi a útoky do otevřené obrany. Začátek nám nevyšel a hned v prvním střídání jsme inkasovali. Následující minuty byl boj o každý metr palubovky. Podařilo se nám vyrovnat Baborákem a následně po brejku a přihrávce Krejzy otočil stav utkání Houžvička. Takto skončil i první poločas.

Do druhého jsme ovšem vstupovali velmi oslabeni. Zavřel odjel a Houžvička s Unzeitigem dohrávali se sebezapřením.

Po vyrovnání na 2:2 nám Synek na chvíli vrátil vedení, ale pak už byl zápas v režii hostů. Soupeř podnikal do naší obrany smrtící brejky a trestal naše ztráty míče na polovině hřiště. Z vedení 3:2 bylo rázem 3:6. Naše unavená sestava statečně vzdorovala, ale na body jsme neměli šanci dosáhnout. V závěru dal konečnou podobu výsledku Synek z desetimetrového kopu.

Branky: Synek 2, Houžvička, Baborák