5. turnaj Divize - vydolovány 4 body

19. 12. 2016

17. 12. 2016 Choceň

FK Peliny Choceň – Flamengo Hradec Král. 4:4 (2:1)

Úvod utkání byl veden opatrně z obou stran a oba týmy se soustředily na dobrou defenzívu. Soupeř měl rychlý přechod do útoku, ale jejich rušivé útoky se nám dařilo eliminovat. Pomalu jsme přebírali aktivitu a za to jsme byli odměněni. Jirsák skvěle uvolnil Krejzu a šli jsme do vedení. Druhou branku přidal Klapal, když střelou z úhlu zaskočil brankáře pod horní tyč. Těsně před koncem poločasu jsme bohužel obdrželi kontaktní branku po rozehraném rohovém kopu a přesné střele. Náš náskok byl po změně stran ihned smazán, protože po chybě na polovině hřiště se soupeř zmocnil míče a vyrovnal. Vedení nám vrátil Jirsák, který důsledně sledoval vyražený míč brankářem po Klapalově střele. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Hosté rozehráli přímý kop a jejich nevydařenou střelu si srazil do vlastní sítě Synek.

Ve snaze zvrátit utkání na svoji stranu jsme otevřeli hru a soupeř toho znovu rychlým brejkem využil 3:4. Naše šance na body v tu chvíli podržel brankář Moláček, když se po dalším okénku v naší obraně dokázal rychle přesunout a vykopnout střelu do odkryté branky. V závěru jsme se odhodlali k power-play, kterou jsme rychle využili. Po ose Krejza, Synek a zakončující Jirsák jsme z tohoto duelu vydolovali alespoň bod.

Branky: Jirsák 2, Klapal, Krejza

Sestava: Moláček – Baborák, Klapal, Gerčák, Krejza – Synek, Unzeitig, Rada, Jirsák

FK Peliny Choceň – Mados MT Hradec Král.“B“ 8:3 (3:3)

Začátek druhého utkání proti rezervě hradeckého ligisty jsme lehce podcenili, protože soupeř přijel pouze se 4 hráči do pole a neměl nikoho na střídání. Jak to tak bývá z každé šance nebo střely nám dal branku a my jsme museli znovu dotahovat. První naši branku vstřelil Gerčák po přihrávce Jirsáka, ale soupeř dvěma přesnými zásahy skóre otočil. Jmenovaná dvojce si role vyměnila a Jirsák vyrovnal. Vrchol naší lehkovážnosti byl ihned po rozehrávce, kdy jsme nechali soupeře projít až k brance a znovu prohrávali. Do poločasu se nám naštěstí povedlo vyrovnat Synkem, který dorazil do branky přihrávku Klapala. V druhém poločase už jsme podali zodpovědnější výkon a to se odrazilo ve skóre. Synek a po něm Gerčák nám zařídili dvoubrankové vedení, které se ještě rozrostlo. Krásnou spolupráci předvedli Jirsák s Klapalem, když vykombinovali obranu i brankářem. Následně Synek proměnil penaltu a tečku za utkáním udělal, Gerčák po přihrávce Krejzy.

Branky: Synek 3, Gerčák 3, Jirsák 2