4. Turnaj - z HM pouze bod

17. 12. 2019

15. 12. 2018 Heřmanův Městec

Zvoneček Stojice - FK Peliny Choceň 2:2 (1:1)

K turnaji jsme odcestovali v prořídlé sestavě a tu ještě po 7. minutách hry oslabil Synek, který hasil svoji předchozí chybu jen za cenu červené karty. Šestice statečných si tedy musela poradit značnou část tohoto utkání a to následující. Hráli jsme tedy z bloku a snažili se využívat možnosti k útoku. První branku vstřelil povedenou ranou Rozlívka. Soupeř před poločasem vyrovnal také přesnou ranou k tyči.

Druhý poločas byl opatrný z obou stran. Nám se dařilo po zisku míče vyrážet do útoku a z toho plynuli šance. Jednu z nich po nezištné přihrávce od Rozlívky využil Krejza. Vedení jsme ovšem udrželi pouze několik minut, když po rohu soupeře jsme si srazili míč do branky. Na remíze, která vystihuje dění na hřišti se již nic nezměnilo.

Branky: Rozlívka, Krejza

Sestava: Moláček – Baborák, Krejza, Novák – Kaplan, Synek, Unzeitig, Rozlívka

Amako Heřmanův Městec - FK Peliny Choceň 6:2 (2:1)

V druhém utkání se začal projevovat úbytek sil. První půlku jsme ještě zvládli obstojně. Taktika byla stejná. Zodpovědně bránit a po zisku míče vyrážet dopředu. Hned v úvodu unikl Krejza a přihrál na zadní tyči Unzeitigovi, který otevřel skóre. Odolávali jsme nájezdům soupeře a sami si vytvářeli vyložené šance. Tyč zvonila po střele Unzeitiga a další nájezdy Kaplana, Krejzy i Rozlívky zůstali neproměněny. Soupeř, tak držel těsný výsledek a s přibývajícím časem využíval naší unavené obrany. Do poločasu dvěma střelami otočil výsledek na svoji stranu.

Ještě 8. min druhé půle jsme drželi naději na body, ale pak přišel tvrdý direkt. Během dvou minut jsme inkasovali 3 branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Za stavu 5:1 jsme kopali dvě prodloužené penalty. Jednu Baborák krásně proměnil, ale při druhé mu brankář v rozporu s pravidly vyběhl až k hranici vápna a z následného brejku soupeř uzavřel skóre.

I tak jsme prohráli se ctí a díky všem, kteří oblékli dres a bojovali za náš tým. V oslabené sestavě jsme byli rovnocenným soupeřem a škoda jen neproměněných šancí, kterých bylo požehnaně.

Branky: Unzeitig, Baborák

Sestava: Moláček – Baborák, Krejza, Novák – Kaplan, Unzeitig, Rozlívka