6. Turnaj - jízda pokračuje - ze Skutče 6 bodů

5. 1. 2020

4. 1. 2020 Skuteč

První turnaj v Novém roce znamenal začátek odvetných bojů.

FK Peliny Choceň – Zanzibar Lanškroun 7:2 (2:2)

Soupeř byl oslaben o některé hráče a tak od samého začátku zvolil defenzivní taktiku, s kterou jsme měli zpočátku problémy. Nemohli jsme prorazit defenzivní blok soupeře, který nám utíkal do brejkových akcí. Dokonce se tak dostal do dvoubrankového vedení. Pomalu jsme se dostávali do tempa a postupně přebírali otěže utkání. Do poločase Krejza dvěma brankami vyrovnal a hned z kraje druhého nás Zachař po Synkově přihrávce dostal do vedení. Další branku přidal po Gerčákově nástřelu Houžvička. Definitivně jsme tak zlomili odpor soupeře, který musel čelit našim dalším akcím. Skóre z našeho pohledu ještě vylepšili dvakrát Zachař a jednou Gerčák. Závěr se už dohrával v uvolněném tempu, protože o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Branky: Zachař 3, Krejza 2, Gerčák, Houžvička

Sestava: Hanus – Baborák, Krejza, Zachař, Novák – Synek, Houžvička, Gerčák

Orel Kameničky - FK Peliny Choceň 3:9 (2:6)

Druhé utkání s posledním týmem tabulky bylo velmi zrádné. Soupeř byl posílen o dva druholigové fotbalisty a ti byli v úvodu znát. Utkání pro nás začalo podobně jako to první. Z první akce soupeře jsme inkasovali. Tentokrát naše odpověď byla rychlejší a plodnější. Hlavní postavou byl Synek, který nejprve vyrovnal a pak si pohrál s obránci včetně brankáře. Později o sobě dal vědět také dvougólový Gerčák. Soupeř nestíhal naše akce a do poločasu ještě dvakrát lovil míč ze sítě. Krejza v samostatném úniku a pak přesný Baborák zvyšovali výsledek. Orli po našem zaváhání několik sekund před koncem snížili. Druhý poločas zahájil brankou Zachař. Po další korekci ze strany soupeře přišel na druhé straně penaltový zákrok na Krejzu. Zachař bezpečně proměnil. Konečnou podobu dal výsledku Gerčák. Utkání jsme tedy v pohodě zvládli a zaslouženě si připsali další výhru.

Branky: Gerčák 3, Zachař 2, Synek 2, Krejza, Baborák

Sestava: Hanus – Baborák, Krejza, Zachař, Novák – Synek, Houžvička, Gerčák

Poznámka:

Vedoucí Amako sice během víkendu získalo 1 body, ale vzhledem k tomu, že hráči neměli zaplaceni FAČR poplatky, tak by jejich zápasy měli být kontumovány.

Doufám, že disciplinární komise bude v rozdávání trestů stejně nekompromisní jako byla v našem případě před 2 lety. Tehdy to odnesl hráč a kapitán trestem na 4 zápasy.

Vzhledem k tomu, že u Amaka neměl zaplaceno krom brankáře nikdo, tak by trest měl dostat každý, kdo nastoupil.