7. Turnaj - Peliny se vyhoupli do čela !!

14. 1. 2020

12. 1. 2020 Choceň

FK Peliny Choceň - Legia Hradec Králové 5:2 (2:2)

Do utkání jsme vstoupili dobře a po Baborákově brance rychle vedli. Soupeř ovšem záhy odpověděl a srovnal skóre. Vytvářeli jsme si další šance, ale ujala se až Krejzova střela po přiťuknutí od Kaplana. V naší obraně se objevovali okénka a brankář Moláček se tedy nenudil. Do poločasu bylo znovu vyrovnáno po laciné ztrátě míče a soupeřově pohotové střele.

Druhou půli odstartoval Kaplan brankou na 3:2. Utkání jsme měli pod kontrolou a na branku soupeře se valil jeden útok za druhým. Pojišťovací branku ovšem ne a ne vstřelit. Několik šancí, kde scházelo opravdu málo  včetně dvou tyčí jsme nevyužili a srdnatá Legia tak, stále cítila šanci.  O tu přišli pár minut před koncem, kdy Škraňka nalil na střelu Gerčákovi a ten bombou k tyči zvýšil vedení. Soupeřův odpor odpadl a v závěru při snaze hrát power-play uzavřel účet utkání do prázdné branky Kaplan.

Branky: Kaplan 2, Gerčák, Krejza, Baborák

Sestava: Moláček – Gerčák, Baborák, Krejza – Synek, Kaplan, Unzeitig, Škraňka

FK Peliny Choceň - BFK Orel Hradec Králové 8:5 (4:2)

Druhé utkání se také pro nás vyvíjelo dobře. Unzeitig po přihrávce Gerčáka otevřel skóre. Druhou branku vstřelil Kaplan, když se zbavil obránce a zavěsil. Bojující soupeř občas zahrozil a po dlouhém výhozu na pivota také snížil. Rychlou odpověď měl na noze Škraňka, když pohotově zavěsil po nahrávce od Gerčáka. Počet branek v síti stále přibýval. Soupeř snížil na 3:2, ale Krejza hned vzápětí po spolupráci s Kaplanem vrátil dvoubrankový náskok naši stranu.

Do druhé půli soupeř nastoupil útočně a dostal nás v několika momentech pod tlak. Naše defenzíva ovšem fungovala perfektně a střely z dálky spolehlivě kryl Moláček. Podařilo se nám odolat tlaku a znovu jsme přebrali otěže zápasu. Střelecky disponovaný Gerčák dvěma brankami a po něm Kaplan zasadili soupeři tvrdý direkt. Při snaze o power-play uzavřel hattrick Gerčák a bylo to už 8:2. V samém závěru už naše koncentrace polevila a snaživý soupeř korigoval třemi brankami výsledek. Připsali jsme si tedy další tři body do tabulky, prodloužili vítěznou šňůru a díky této výhře jsme se posunuli na průběžné první místo v tabulce!!

Branky: Gerčák 3, Kaplan 2, Krejza, Škraňka, Unzeitig

Sestava: Moláček – Gerčák, Baborák, Krejza – Synek, Kaplan, Unzeitig, Škraňka