8. Turnaj - Peliny zvýšili náskok na čele !

28. 1. 2020

26. 1. 2020 Předměřice

Futsal Hradec Králové - FK Peliny Choceň 1:2 (0:1)

Do předměřické haly jsme odcestovali znovu s personálními ztrátami, ale soupeři na tom byli podobně. Proti zkušenému soupeři jsme nastoupili sebevědomě a od začátku kontrolovali hru. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Kaplan na pivotu přidržel míč a vyzval Baboráka, který už neměl problém zamířit do sítě. Soupeř se také dostával k ohrožení naší branky, ale naše defenzíva fungovala spolehlivě. Důležitým mementem zápasu bylo vyloučení hráče soupeře. Kaplan se řítil sám na brankáře a byl zezadu zadržen. Následnou dvou minutovou přesilovku jsme ovšem nezvládli a poločas tedy skončil nejtěsnějším výsledkem.

V začátku druhého se konečně podařilo oslabenému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Krejza si narazil se Synkem a do odkryté branky skóroval. Soupeř vědom si poslední šance na úspěch vysunul obranu a po zisku míče přecházel do power-play. Dlouho nám trvalo, než obranná čtveřice zaujme svoje pozice a brankář Moláček tedy musel vytahovat jeden zákrok za druhým. Vypadli jsme z tempa a soupeř z několika šancí vytěžil snížení. Poslední minuty byli z naší strany dost nervózní a tak nás znovu musel podržet brankář Moláček. Nakonec jsme tlaku soupeře odolali a získali tedy důležité 3 body.

Branky: Baborák, Krejza

Sestava: Moláček – Baborák, Krejza, Zachař – Synek, Kaplan, Houžvička

Flamengo Hradec Králové - FK Peliny Choceň 4:4 (3:1)

Soupeři jsme měli co vracet za domácí debakl. Předchozí utkání nám ubralo hodně sil a museli jsme odolávat počáteční aktivitě domácích. Relativně brzy jsme inkasovali typickou branku proti tomuto soupeři. Prohraný souboj na půli hřiště a rychlý přechod do útoku zakončený brankou. Trpělivě jsme si připravovali šance, ale domácí podržel brankář, který naše šance zlikvidoval. Jako obvykle přišel trest a soupeř už vedl o dvě branky. Následně se dostal do velké šance Zachař, ale neproměnil a znovu. Brejk a branka v naší síti. Bylo to frustrující a nápadně to připomínalo náš domácí zápas s tímto soupeřem. Do konce poločasu se nám konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu. Houžvička z úhlu střílel a brankářem zblokovaný pokus doklepl do sítě Krejza.

Tato branka nám vlila ještě několik kapek naděje do druhé půle.

Hned po rozehře nás zachránila tyč, ale pak už se na druhé straně probojoval do šance Zachař a uklidil míč pod „klacek“. Flamengo ještě využilo naší nepozornosti a po autovém rozehrání znovu zvýšilo na dvoubrankové vedení. To ovšem znovu stáhl Zachař a po něm náskok soupeře vymazal Synek, po celoplošné kombinaci a přihrávce od Kaplana. Dramatický závěr, kdy oba týmy chtěli rozhodnout utkání skončil nakonec dělbou bodů. I když jsme si vytvořili další šance, ale i soupeř měl nějaké náznaky a utkání končil sérií autů před naší brankou.

Branky: Zachař 2, Krejza, Synek

Sestava: Moláček – Baborák, Krejza, Zachař – Synek, Kaplan, Houžvička