Ohlédnutí za sezónou 2019/20

3. 4. 2020

Vzhledem k aktuální situaci je čas udělat malé ohlédnutí za uplynulou sezónou, která si to jistě zaslouží ..

Do sezóny jsme vstupovali s pokorou a náš plán byl od začátku sbírat body, abychom v konečném zúčtování neměli problémy se záchranou. Smělejším přáním bylo umístění v lepším středu tabulky.

Důležitou roli hrálo, že se podařilo po většinu ročníku udržet v kádru Jakuba Gerčáka, který odolal zájmu Nejzbachu VM.

Na rozdíl od minulé sezóny od začátku naskočil matador zadních řad Jan Baborák. Čerstvý vítr do kádru přinesl mladík Jakub Škraňka. Bohužel přetrvávající problémy s kolenem nepustili do většiny zápasů Michala Rozlívku.

Kádr nebyl příliš široký a proto, když se sešlo více omluvenek, tak bylo zaděláno na problém. Naštěstí jsme vždy min. 7 hráčů do pole dali dohromady. Kritickým momentem byl pouze turnaj v Heřmanově Městci, kde jsme po vyloučení D. Synka v prvním utkání dohrávali v 6-ti hráčích.

Pojďme tedy k průřezu sezónou.

Oproti minulým ročníkům bylo vylosování pro nás příznivé. Na úvod jsme s papírově slabšími celky získali bodový polštář a větší sebevědomí do dalšího průběhu sezóny.

Začali jsme šestibodovým domácím turnajem s Orlem Kameničky a Zanzibarem Lanškroun, kde úřadoval produktivní Aleš Kaplan.

Dále následoval první výjezd do Předměřic. Lehce oslabená sestava uhrála remízu s Orlem HK a následně si poradila s nováčkem Legií HK.

V následujícím domácím turnaji přišla první a nakonec i jediná facka. Přes vyrovnaný průběh utkání jsme podlehli Flamengu HK 0:7. Další utkání jsme ovšem zkušeně zvládli a porazili Futsal Hradec Králové. O týden později přišel zmíněný turnaj v Heřmanově Městci. Po vydřené remíze se Zvonečkem Stojice nám došli síly a Amako si nad námi připsalo výhru 6:2. Náladu před vánočními svátky nám zvedl zisk 6 ti bodů v posledním turnaji loňského roku v Chocni. Výhry nad ostřílenou Forzou Hlinsko a enrgickým Juventusem Hlinsko nás dostali na průběžné druhé místo tabulky. Za prvním Amakem jsme zaostávali o 7 bodů.

Po Novém roce se soutěž rozběhla hned první víkend. Při výletu do Skutče jsme soupeře ještě nachytali ve vánoční náladě a poměrně jasně si odvezli dvě výhry nad Orlem Kameničky a Zanzibarem La.

V dalším domácím turnaji sice soupeři z HK Legia a Orel srdnatě bojovali, ale naše vítězná série se znovu natáhla o dva zápasy.

Na řadu přicházeli soupeři z horní části tabulky. Návštěva Předměřic znamenala další 4 body do tabulky. Po výhře nad Futsal Hradec 2:1 jsme mocně dotahovali, až se nám podařilo s Flamengem vydřít bod za remízu 4:4. A byl tu turnaj pravdy. TOP 3 týmy divize se utkali v Choceňské hale v předposledním turnaji sezóny, který mohl velmi napovědět. Zvoneček přijel v plné síle a po velmi vyrovnaném průběhu jsme nakonec museli skousnout porážku 3:4. Druhé utkání s Amakem bylo také velmi vyrovnané a emotivní. Důležitou výhru nám vystřelil 16 vteřin před koncem Jakub Gerčák.

Poslední turnaj ve Skutči jsme zkušeně odehráli a získali potřebné výhry nad Forzou a Juventusem Hlinsko.

Sen se tedy stal skutečností a po čtyřech letech jsme znovu vyhráli DIVIZI D !!

Statisticky jsme ziskem 45 bodů překonali svoje bodové maximum ze sezóny 2014/15 (44 bodů/22 zápasů).

Individuální statistiky ovládl Jakub Gerčák se 16 brankami.

Dále následovali Luboš Krejza s 14 a Aleš Kaplan s 10ti brankami.

Všechny utkání odehráli Jan Baborák a Luboš Krejza. Dva starty za trest chyběli k plnému počtu Davidu Synkovi.

V brance si porci zápasů rozdělili Franta Moláček 16 utkání a Ondra Hanus 4 zápasy. Oba byli oporami a mají velký podíl na konečném umístění.

Náš zkušenější kádr doplněn o některé mladíky během sezóny podával vyrovnané výkony s důrazem na kvalitní defenzívu. Díky kreativitě a dlouholeté sehranosti v ofenzívě jsme byli schopni soupeře přehrávat. Důležitým faktorem byla i týmovost a dobrá parta, kdy jeden šlapal za druhého. Vyzrálost se projevila i v koncovkách jednotlivých utkání. Remízová utkání s Orlem a Flamengem jsme dokázali vyrovnat až v závěrečné power-play. Další utkání s Amakem, Juventusem, které směřovali k remíze jsme v poslední minutě dokázali rozhodnout v náš prospěch. Na druhou stranu se nám dařilo při soupeřově power-play vždy uhájit náš náskok. Byl to velký kontrast s loňskou sezónou, kdy jsme o několik bodů v koncovkách utkání přišli.

Aby vše nebylo růžové, tak jedna malá kaňka by se na sezóně dala najít. Během sezóny jsme se potýkali se slabší docházkou především mladších hráčů. Jednu chvíli bylo skoro už pravidlem, že jeden z nominovaných nedorazil bez objektivních důvodů k odjezdu. Je to velká škoda, protože tito hráči vždy patřili k platným členům sestavy. Už tak úzký kádr byl před turnaji oslabován kvůli nezodpovědnosti jednotlivců. To je věc, kterou se musíme pokusit pro příští rok odstranit.

Na závěr díky všem hráčům, sponzorům, fanouškům, časoměřičům, zdravotníkům a všeobecně všem příznivcům Pelin za uplynulou sezónu.

L.K.

Statistické okénko:

Bilance celkem: 20 záp. 14 výher 3 remízy 3 prohry  81:49  45 bodů (+12)

Průměr na utkání: 2,25 bodu na zápas

4,05 vstřelených branek na zápas