Jdi na obsah Jdi na menu

1. turnaj Divize - infarktové derby

23. 11. 2015

FK Peliny Choceň – Real Hlinsko 1:1 (1:1)

Do prvního turnaje sezóny jsme vstoupili proti neoblíbenému týmu Realu, na který se nám dlouhodobě nedaří. Od prvních minut jsme měli lehce navrh, ale jediné co se nám povedlo, bylo rozezvučet několikrát brankovou konstrukci. Hosté se osmělovali a tyč zachránila i nás. To bylo první varování a pak přišel trest. Dali jsme hostům více prostoru a byl z toho první gól v utkání do naší sítě. Stále jsme byli více na míči a podařilo se nám rychle vyrovnat. Po dobrém napadání se míč dostal k J. Dostálovi a ten zamířil přesně. V druhé půli jsme chtěli zlomit nelichotivou bilanci proti tomuto soupeři, ale i přes několik vyložených šancí jsme branku vstřelit nedokázali.

Branky: Dostál J.

Sestava: Lukes – Baborák, Gerčák J., Dostál J., Krejza – Synek, Unzeitig, Zavřel, Rada

FK Peliny Choceň – Forza Hlinsko 2:1 (0:1)

Druhé utkání bylo velmi náročné. Soupeř byl výborně takticky připraven a jejich souhra nám dělala problémy. Pomalu jsme se dostávali do tempa, i když první velkou šanci jsme měli hned v úvodu my, ale Synek jí neproměnil. S přibývajícími minutami se hra vyrovnala a bylo k viděni i několik šancí na obou stranách. Nás znovu zlobila koncovka a tak se do poločasu trefili jen hosté. V druhém poločase jsme zvýšili aktivitu a podařilo se nám skóre otočit. Nejprve Zavřel prolomil smůlu a z trestného kopu trefil přesně k tyči. Rozdílová banka padla po pěkné akci. J. Gerčák vysunul Baboráka, který pod sebe uvolnil Zavřela a ten se nemýlil. V závěru se soupeř odhodlal ke hře bez brankáře a poslední dvě minuty nás nepustil k míči. Dobrou obranou jsme je nepustili k nějaké vážnější střele, takže se nám povedlo nejtěsnější vítězství uhájit.

Branky: Zavřel 2

FK Peliny Choceň – FC Gillotina Choceň 3:4 (2:1)

Tradiční derby mělo znovu pořádný náboj. Soupeř nastoupil v kompletní sestavě a s širším kádrem což se projevilo v závěru utkání. Začátek ovšem patřil nám, hru jsme kontrolovali a z tlaku se nám podařilo vytěžit. Nejprve jsme měli znova trošku smůli, když jsme dvakrát trefili tyč. Další akce už skončila brankou. Po kombinaci Krejza, Rada, Zavřel jsme se ujali vedení. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Rada si narazil s Krejzou a tvrdou ranou propálil brankáře. Dobře jsme pracovali do defenzívy a měli další šance, ale těsně před poločasem soupeř využil otevřeného prostoru v naší obraně a snížil. Druhý poločas Gillotina více otevřela hru a bylo k vidění mnoho zajímavých možností na obou stranách. Naše šance ovšem zůstali neproměněny a za to přišel trest. Propadli jsme na půli hřiště a soupeř přečíslení využil. Poslední minuty nebyli určeny pro kardiaky. Minutu před koncem jsme inkasovali z brejku branku na 3:2. Ihned jsme šli do power-play a Lukes krásně našel Synka na zadní tyči a bylo vyrovnáno. To ale nebylo vše. 10 vteřin do konce jsme špatně rozehráli aut a soupeř vyrazil do poslední akce. Po několika náhodných odrazech se dostal ke střele a náš nezorientovaný obránce si míč srazil do vlastní branky.

Branky: Zavřel, Rada, Synek

Z prvního turnaje jsme tedy vytěžili 4 body. Mrzet nás může hlavně první utkání, kde jsme měli jednoznačně zvítězit. Derby s Gillotinou nemá favorita, emoce planou a projevila se šířka kádru soupeře. My postrádali několik hráčů a to se v nabitém programu projevilo…