Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. turnaj "A" Divize - referáty

24. 11. 2013

25. 11. 2013 Předměřice

 

Druhý turnaj sezóny jsme zajížděli v neděli ráno do Předměřic.

FK Gipsy Brasil HK - FK Peliny Choceň 2:5 (2:3)

Jako první jsme se utkali s nováčkem soutěže Gipsy Brasil. Soupeř se představil jako běhavý soupeř a svojí aktivitou nám zpočátku dělal problémy. Také se ujal vedení, když jsme nedokázali zachytit náběh obránce a ten prostřelil Lukese. Tato branka nás dostatečně probrala a míč jsme měli čím dál více v držení. Odměnou byla vyrovnávající branka Rady po zisku míče na polovině hřiště. Soupeř stále hrozil svojí přímočarostí a jedna akce se jim znovu povedla. Náš obránce propadl a Lukes byl nadvakrát překonán. Znovu jsme stačili srovnat. Synek s Krejzou zakombinovali a Rada pohotově zakončil jejich akci. Do poločasu se nám podařilo otočit vývoj utkání. Rada byl na hranici vápna faulován a Synek z nacvičené situace prostřelil brankáře.

Druhé dějství jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a při zisku míče se snažili ho co nejdéle podržet. Tato taktika nám vycházela na výbornou. Obrana pracovala spolehlivě a s míčem jsme byli nebezpeční před soupeřovou brankou. Další naši branku přidal Unzeitig, když ho na zadní tyči našel Zachař. Soupeř se stále tlačil dopředu a v jeho obraně vznikali mezírky. Nejprve Rada neuspěl v samostatném úniku, ale pak ho v přečíslení našel před odkrytou brankou Krejza. Závěr jsme si už zkušeně pohlídali a zaslouženě získali 3 body.

 

Branky: Rada 3, Synek, Unzeitig

Sestava: Lukes – Baborák, Zachař, Krejza, Dostál D. – Synek, Unzeitig, Rada, Vera

 

FC Hespro HK - FK Peliny Choceň 3:0 (0:0)

Druhé utkání se zkušeným celkem, který se proti minulým letům značně posílil, slibovalo dramatický duel. Obě mužstva dobře držela míč a postupným útokem se dostávala do náznaků šancí. Naše obrana pracovala velmi dobře a z branky to vše jistil Lukes. V prvním poločase se obě mužstva dostali do dobrých příležitostí, ale brankáři své týmy podrželi. Ve druhém poločase pokračoval vyrovnaný obraz hry. Čekalo se na rozhodující chybu. Měli jsme další příležitosti, ale Baborák své sólo překombinoval a Vera netrefil branku po vyběhnutí brankáře. Na druhé straně nás podržel Lukes po šancích soupeře. Utkání nakonec rozhodla kvalita soupeřova hráče. Na hranici vápna si převzal zády k bráně míč a obtočil se kolem našeho posledního hráče a k tyči překonal Lukese. Do konce zbývalo pár minut a už jsme nenašli síly na zvrat. Pouze soupeř do naší otevřené obrany dvakrát navýšil skóre. Remízové utkání jsme tak prohráli, ale naše hra s kvalitním defenzívou je příslibem do dalších zápasů.

        

Branky: -

Sestava: Lukes – Baborák, Zachař, Krejza, Dostál D. – Synek, Unzeitig, Rada, Vera