4. Turnaj A tým - referáty

16. 12. 2013

15. 12. 2013 Choceň

FK Peliny Choceň – FC Salamander „B“ HK 4:3 (2:0)

V utkání s rezervou ligového týmu se poprvé představila naše nová posila Fikejz David. Po minulých nezdarech jsme nastoupili koncentrovaně a dobrým držením míče se dostávali na dostřel branky soupeře. Ten se soustředil na obranu a vyrážel do rychlých protiútoků. V první desetiminutovce jsme nastřelili Fikejzem a Radou dvakrát tyč a další dobré šance zůstali nevyužity. Do poločasu, ale náš tlak vyvrcholil a po brankách Synka a Dostála D. jsme šli do dvoubrankového vedení. Po poločase se podařilo z brejku hostům snížit. Tato branka nás trošku zneklidnila a hra byla z naší strany neurovnaná. Zato přišel trest a po chybě v rozehrávce soupeř vyrovnal. Naštěstí zanedlouho se prosadil svojí obávanou dělovkou Synek a vrátil nám vedení. Dvougólový rozdíl pak zařídil Fikejz, když nastřelil míč před bránu a obránce se tomuto míči nestačil uhnou a nasměřoval ho do sítě. Pak ještě Synek nastřelil už naší třetí tyč v zápase a ke slovu se tak dostal soupeř. Snížením si vynutil dramatickou koncovku. V ní jsme dobře odbránili power-play a připsali si tak důležité body.

Branky: Synek 2, Fikejz D., Dostál D.

Sestava: Lukes – Baborák, Klapal, Dostál J., Dostál D. – Synek, Fikejz D., Rada, Krejza

FK Peliny Choceň – Flamengo HK 7:3 (4:0)

I přes delší pauzu jsme vstoupili do utkání aktivně a podobně jako v prvním utkání si vytvářeli šance. Tentokrát se je s přehledem dařilo proměňovat. První branku zařídil Rada po brejkové situaci se Synkem. Další branky byli z dílny dvojice Klapal – Fikejz. Nejprve odražený míč Klapal potáhl po straně a předložil ho Fikejzovi před odkrytou branku. Další jejich akci zakončil Klapal po rozebrání obrany včetně brankáře neměl problém zasunout míč do sítě. Nadále jsme zaměstnávali obranu soupeře a Fikejz střelou k tyči přidal další branku. Opařený soupeř si vzal oddechový čas a do konce poločasu se pokoušel o hru s pěti hráči, ale díky Lukesovi v brance jsme neinkasovali.

V tomto duchu probíhal i celý druhý poločas. Soupeř hrál bez brankáře a celkem se mu dařilo nás několikrát zamknout před branku. Odolávali jsme a sami hrozili při zisku míče. Některé situace jsme, ale špatně vyřešili a tak se prosadili střelou přes clonícího obránce hosté. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a Synek dlouhým nákopem trefil břevno branky a Fikejz s přehledem uklidil míč do sítě. Utkání se dohrávalo na naší polovině a chyby soupeře jsme trestali střelami do prázdné branky. Dostál D. a ještě brankář Lukes navýšili vedení. V závěru soupeř využil naši menší koncentrace a upravil skóre na konečných 7:3.

Branky: Fikejz 3, Klapal, Rada, Dostál D., Lukes

Sestava: Lukes – Baborák, Klapal, Krejza, Dostál D. – Synek, Fikejz D., Rada, Krejza