Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. turnaj B mužstva - série pokračuje

26. 1. 2014

Jak už bylo zmíněno v článku pro A tým, turnaj zaspal brankář Jasanský, ale naštěstí se vzbudil sobotní spáč Lukes, tak nastoupil do branky on. 

FK PELINY CHOCEŇ "B" - Rio Žamberk 2:1 (1:0)

Vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Obě mužstva se soustředili na dobrou defenzívu. Ujali jsme se poločasového vedení, když Gajdošík využil nedorozumnění v obraně soupeře a sám před branářem nezaváhal. Druhý poločas byl ve stejné režii jako první. Obrany s oběma brankáři vyčnívali nad útoky. Mohli jsme jít do dvoubrankového vedení, ale Gajdošík netrefil odkrytou klec a za to jsme byli za chvíli potrestáni. Špatně jsme si přebrali hráče a střelou přes obránce soupeř vyrovnal. Naše odpověď byla rychlá. Krejza prostrčil míč na Kratochvíla D. a ten prostřelil brankáře mezi nohy. Měli jsme i další příležitosti, ale postupem času narůstal tlak Ria. Naše obraná čtyřka při sopeřově power-play fungovala skvěle a nedovolila tak soupeři vyrovnat. 

Branky: Gajdošík, Kratochvíl D.

Sestava: Lukes - Krejza, Novotný, Dostál D., Urban - Gajdošík, Kratochvíl D., Kratochvíl P.

 

FK PELINY CHOCEŇ "B" - Metaxa Jenišovice 5:4 (2:3)

Druhé utkání se zkušeným soupeřem začalo postupným oťukáváním. Soupeř potrestal naši chybu na půlihřiště a z brejku se dostal do vedení. Pak se dostali poprvé ke slovu bratři Kratochvílové. Nejprve Petr vymentl levou šibenici a hned po něm David pro změnu tu pravou. Metaxa má ve svém středu šikovné hráče a sebemenší chybičky dokážou trestat. Do konce poločasu se jim povedlo výsledek utkání otočit. Krátce po poločase přidali další branku a bylo to už 2:4. Toto náš tým dokonale vyburcovalo ještě s utkáním něco udělat. Vyrtvale jsme ostřelovali branku soupeře a po několika dobrých pokusech se ujala až krásná střela Kratochvíla P., která se odrazila od tyče do sítě. Vyrovnání zařídil Novotný, když vyvezl míč a předložil ho Kratochvílovi D. , který srovnal. Když se zdálo, že utkání skončí zaslouženou remízou, tak zaútočil Kratochvíl P. a při jeho střele si vybral brankář soupeře slapší chvilku a propustil jí do branky. Náš tým v euforii, dobrou obranou toto vydřené vítězství uhájil.

Branky: Kratochvíl P. 3, Kratochvíl D. 2

Sestava: Lukes - Zachař, Novotný, Dostál D., Urban - Gajdošík, Kratochvíl D., Kratochvíl P.

 

Vítězná série tedy trvá už 6 zápasů a ziskem 28b jsme se prozatím usadili na pěkném 4. místě, což je na nováčka velmi dobrý počin.