Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení sezóny - B mužstvo

24. 3. 2014

HODNOCENÍ SEZÓNY 2013/14 – B mužstva

  

Skvělá nováčkovská sezóna!!!

 

B mužstvo se během letní pauzy připravovalo na okresní soutěž, ale po odstoupení některých týmů v Divizi nám byl nabídnut postup do krajského přeboru. Výzvu jsme přijali a okamžitě se začalo pracovat na doplnění a rozšíření úzkého kádru. Před sezónou tedy přišel z Gillotiny Marcel Kulhánek a navrátilec z hostování ve Zbloudilé střele Honza Novotný. Ze stejného oddílu také přišel na přestup Milan Novák, ale ten kvůli zdravotním problémům většinu sezóny zmeškal. Během sezóny si situace žádala ještě posilu mezi tři tyče na což jsme reagovali příchodem Radka Jasanského ze Stodoly VM. Po dlouhých peripetiích kvůli uvolněné registraci od svazu mohl konečně naskočit Peter Gajdošík, který promeškal loňskou i polovinu letošní sezóny.

První turnaj byl pro naše nezkušené mužstvo těžkou zkouškou. Proti sobě měli tradiční účastníky Torpédo Vysoké Mýto a Becherovku Přívrat. Předpoklady se potvrdily a soupeři si připsali hladká vítězství. O týden později se naše mužstvo poprvé ukázalo na domácí palubovce. Nováčkovskou daň si vybralo v souboji s Řetůvkou, kdy bylo lepším týmem, ale prohrálo 1:4. Pak proti Butterfly Litomyšl soupeř potvrdil svoje kvality. První body tedy naše mužstvo získalo až v derby s Gillotinou “B“ po výhře 7:2. Soutěž pokračovala dalším domácím turnajem. Posíleni o hráče A mužstva jsme chtěli získat plný počet bodů. Metaxa Jenišovice nám ovšem v závěru dokázala výhru sebrat a tak jsme důležité tři body vybojovali až s Riem Žamberk. Po odehraných třech turnajích se tabulka rozdělila na horší a lepší polovinu. Nám bylo jasné, že nás čeká těžký boj o záchranu. Následující turnaj znovu doma jsme hostili týmy z té lepší poloviny. Nováčka Jiskru Heřmanův Městec a G12 Chrudim, který odhlásil divizi a přihlásil se do krajského přeboru. Obě utkání byla na hranici bojovnosti a s důrazem soupeřů se náš tým nedokázal vyrovnat a po hloupých brankách obě utkání prohrál. Domácí ztrátu částečně napravil o týden později, výhrou ve Skutči s Hlineckými Orli a ani těsná prohra s Forzou Hlinsko nebyla ostudou. V polovině soutěže jsme tedy byli lehce nad sestupovými vodami. Tabulku suverénně vedla Butterfly Litomyšl a na opačném pólu byla „suverénní“ Gillotina B. Odvetná utkání načal souboj s Butterfly a zde jsme znovu odešli poraženi tentokrát 8:3. Výhra nad Řetůvkou byla vzhledem k malému počtu hráčů soupeře povinností. Vrchol sezóny přišel v domácím třízápasovém turnaji. Souboje s Torpédem a Becherovkou, kteří měli ve svém středu zkušené hráče jsme perfektní defenzivou a produktivitou v koncovce dokázali vyhrát. Na závěr dne si náš tým smlsnul na Gillotině B 6:0. Devítibodový přírůstek do tabulky nás katapultoval do její lepší poloviny. Další turnaj znamenal znovu plný bodový zisk. Po velkém boji jsme udolali Rio i Metaxu, kde se k nám v závěru přiklonilo i potřebné štěstí. Další body náš tým přivezl z Heřmanova Městce po výhře nad G12 a remíze s místním TJ. Poslední turnaj sezóny už nemohl změnit nic na konečném umístění mužstev v popředí tabulky. Připsali jsme si výhru a porážku, která ukončila nevídanou sérii 9 utkání bez prohry.

 

 

Kádr B mužstva: Jasanský Radek, Škraňka Jiří, Kulhánek Marcel, Urban Kamil, Zachař Filip, Novotný Jan, Fikejz Lukáš, Novák Milan, Kratochvíl David, Kratochvíl Petr, Gajdošík Peter, Hroděj Dan, Kopřiva Adam, Zavřel Erik

 

Do ročníku jsme vstoupili po hlavě a první polovina soutěže byla hlavně o hledání a adaptaci na vyšší futsalovou soutěž. Většina kádru do té doby hrála pouze okresní soutěže a mezi těmito soutěžemi je ohromný skok. V začátku byla nutná pomoc z A mužstva, ale postupem času mužstvo našlo svoji tvář a v závěru bylo doplňování už pouze sporadické. Turnaj od turnaje se zlepšovala organizace hry a i díky dobré docházce na tréninky výkony jednotlivých hráčů gradovali. Dlouhou dobu se hledala jistota mezi tyčemi po zdravotních problémech Jirky Škraňky. V polovině se ovšem našla v podobě Radka Jasanského, který v tandemu s Honzou Lukesem dochytali zbytek sezóny a měli lví podíl na zlepšených výsledcích mužstva. Střelecky mužstvo táhl David Kratochvíl s velmi slušnou bilancí 20 branek. Konečné čtvrté místo ve vyrovnané soutěži je tedy velmi dobrý výsledek a zároveň vysoko položená laťka pro příští rok.

 

Shrnutí sezóny:

 

B mužstvo

Bilance celkem: 22 záp. 11 výher 2 remízy 9 prohry  78:80  35 bodů (+2)

 

Průměr na utkání: 1,59 bodu na zápas

                  3,54 vstřelených branek na zápas

                  3,64 obdržených branek na zápas

 

Nejvyšší vítězství: 6:0 – Gillotina Choceň B

 

Nejvyšší prohra: 1:10 – Butterfly Litomyšl

 

Nejhorší bilance v dvojzápase: 2x prohra – Butterfly Litomyšl

 

Nejlepší bilance v dvojzápase: 2x výhra – Rio Žamberk, Gillotina Choceň B

 

Nejlepší utkání: 5:3 – Becherovka Přívrat

                                           

Nejdelší série bez prohry: 9 zápasů

 

Nejvíce zápasů: Kratochvíl D., Urban 22, Kratochvíl P., Kulhánek 20

 

Nejlepší střelec: Kratochvíl D. 20, Kratochvíl P., Krejza 9

 

Nejvíc karet: Dostál D. 5 žluté

 

Nejvíc branek hráče v utkání: 3 branky – Kratochvíl D. (Torpédo), Fikejz D. (Heřmanův Městec)

 

Odchytané utkání: Lukes – 8 zápasů

                  Jasanský – 7 zápasů

 

Nejlepší průměr branek na zápas:  1. Fikejz D.  1,33 gólů/zápas

                                  2. Krejza     1  gól/zápas

                                     Zavřel     1  gól/zápas

                                  4. Kratochvíl D.   0,9 gólů/zápas