Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. turnaj Divize - sezóna je u konce

13. 2. 2017

11. 2. 2017 Choceň

Poslední turnaj sezóny sliboval ještě zajímavý boj o záchranu. V tabulce se od 5. do 10. příčky tísnili týmy v rozmezí 3 bodů. Náš kádr se znovu musel vypořádat s mnoha omluvenkami, ale ti co nastoupili, tak se příkladně rvali za naše barvy.

 

FK Peliny Choceň – Mados MT Hrad. Král. “B“ 3:2 (2:0)

Soupeř díky ligové pauze využil některé hráče A mužstva a ti se v začátku sžívali s halou menších rozměrů. Kvalita na balónu byla u soupeře patrná a tak jsme museli velmi pozorně bránit. Obrana zachytávala útoky soupeře a díky tomu jsme podnikali protiútoky do otevřenější obrany soupeře. Vedení vystřelil přesnou ranou k tyči Vera a po něm zakončil brejk přesně Zachař. Mados v tuto chvíli byl jak opeřený a jen díky našemu nedůrazu před brankou neprohrával o více branek. Po změně stran pokračovala úporná bitva. Lukes v naší brance odolával, ale naše šance pojistkou nekončili. Pět minut před konce soupeř snížil a vzápětí přešel na power-play. To byli těžké chvilky pro naši čtveřici. Mados nás svíral v kleštích, ale vyrobil chybu a Rada pohotově trefil odkrytou branku. Tlak soupeře ovšem neustával a po dalším obléhání naší branky přeci jen snížil na 3:2. Závěr jsme již ohlídali a mohli ještě pojistit výsledek, ale aktivní Rada netrefil z metru prázdnou branku. Tato výhra znamenala definitivní záchranu v soutěži.

 

Branky: Vera, Zachař, Rada

Sestava: Lukes – Baborák, Krejza, Rada, Novák – Gerčák J., Vera, Zachař J.

 

 

FK Peliny Choceň – Flamengo Hradec Král. 1:3 (0:1)

Do druhého utkání nastoupil poprvé další nováček v naší sestavě Dan Hroděj.

Po vyrovnaném průběhu jsme ve většině utkání byli častěji na míči, ale zkušený soupeř pozorně bránil a trestal naše chyby. První přišla po naší nepřesné rozehrávce středem hřiště. Poločas jsme i přes některé vypracované šance prohráli. V druhém dějství se nám podařilo poměrně rychle vyrovnat. Gerčák zatáhl míč po straně, přesně našel před brankou Krejzu a ten propálil brankáře. Bohužel přišla další naše chyba, když Lukes musel zahrát druhou malou domů. Následně jsme špatně pokryli tyče a nabídnutou šanci soupeř využil. V dalším průběhu jsme naráželi na zformovanou obranu soupeře. Chyběl nám větší pohyb a i kvalita v útočné fázi. Flamengo z brejkové situace vstřelilo třetí branku. V závěrečné power-play přes několik slibných situací branka nepadla.

 

Branka: Krejza

Sestava: Lukes – Baborák, Krejza, Rada, Novák – Gerčák J., Vera, Zachař J., Hroděj

 

Závěrem malé rýpnutí:

Na fcb profilu Gillotiny se objevila fotka s oslavným titulkem, že skončili v tabulce před námi. Asi myslí o ty dva body, které mimochodem získali v posledním kole, kdy jim je daroval odevzdaný tým Madosu. Po třech letech v divizi konečně vylezli z našeho stínu (no spíše vykoukli), když jsme vyhrávali tituly, oni se krčili v tabulce hluboko pod námi. Sympatické je i to že si nedělají nic z dvou letošních proher v derby vždy rozdílem třídy (pro připomenutí 7:4, 6:1) ;-)