6. 2. 2017

4. 2. 2017 Skuteč

Zraněními, nemocemi, pracovními povinnostmi zdecimovaná sestava se představila ve Skutči v derby proti Gillotině a Orlům. Povoláni byli proto stabilní hráči rezervy Milan Novák a Honza Zachař.

FK Peliny Choceň – FC Gillotina Choceň 6:1 (3:0)

Odvetné utkání nebylo tolik emotivní jako první utkání. Dařilo se nám eliminovat největší zbraň soupeře, což jsou přihrávky středem na pivota a náběhy obránců. Pomalu jsme přebírali iniciativu a vytvářeli si šance. První branku utkání vstřelil Gerčák a chvíli po něm zvýšil Klapal na 2:0. Povedenou akcí těsně před poločasem po ose Rada - Novák – Synek jsme soupeři odskočili už na rozdíl třech branek. Druhý poločas jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a snažili se využít každé soupeřovi chyby. Nenápadnou střelou, která se ztratila z Lukesova dozoru Gilotina snížila, ale rychlou odpověď přichystal Gerčák a vrátil nám tříbrankový náskok. Měli jsme i další šance, kdy jsme postupovali sami na brankáře, ale na další branky jsme museli počkat. Gillotina pět minut do konce již dohrávala v 5ti a hrála vzadu na riziko. Některé náznaky šancí jsme přežili a postupně zasadili další dva údery. Nejprve Rada zakončil do prázdné branky a pak dlouhý Lukesův výhoz hlavou nasměřoval do branky Zachař. Zaslouženě jsme tedy podruhé porazili svého rivala a připsali si tak důležité body.

Branky: Gerčák 2, Synek, Rada, Zachař, Klapal

Sestava: Lukes – Klapal, Rada, Krejza, Novák – Synek, Gerčák J., Zachař

Orel Kameničky - FK Peliny Choceň 1:7 (0:2)

V druhém utkání byla znát na obou týmech únava z náročného programu. Soupeři stejně jako nám chyběli některé z opor. První půli jsme zásluhou branek Gerčáka a Synka vyhráli 2:0. Po změně stran zvýšil Rada po autu rozehraném Zachařem. Soupeř vrhl zbývající síly do útoku, ale narážel na Lukese v brance, který zneškodnil několik dobrých šancí. Po ztrátě míče na polovině hřiště a následném útoku Orlů do rozhozené obrany jsme inkasovali. Stejně jako první utkání nás inkasované branka nabudila a rychle jsme uťali soupeřovi myšlenky na bodový zisk. Soupeř nestíhal pokrývat naše náběhy a mohli jsme chodit do přečíslení. Toho jsme využívali znamenitě. Poslední čtyři branky padali po kombinacích do prázdné branky, kdy se postupně trefili Zachař, Novák, a dvakrát Synek. Obětavým a zodpovědným výkonem podpořeným dobrou produktivitou jsme získali další body v boji o záchranu, protože ani při zisku 26bodů nemáme jistotu.

Branky: Synek 3, Gerčák, Rada, Zachař, Novák