Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. Turnaj - Peliny loupili v Heřman. Městci

12. 2. 2018

10. 2. 2018 Choceň

K poslednímu turnaji jsme cestovali do Heřmanova Městce. Jedinou jistotou bylo, že už nás v tabulce nepřeskočí Gillotina, která k turnaji vůbec nepřicestovala. K definitivní záchraně jsme tedy potřebovali získat min. 3 body.

 

Zvoneček Stojice - FK Peliny Choceň 1:4 (1:2)

Soupeř ještě reálně pomýšlel na bronzové umístění a o motivaci tedy měl postaráno. Oproti minulým zápasům jsme přenechali iniciativu soupeři a bránili svoji polovinu hřiště. Po prvotním oťukávání jsme vycítili šanci a čím dál častěji vyráželi do brejků. První naše branka byla výstavní, kdy jsme perfektně vyrazili do brejku a lahůdkovou přihrávku Baboráka uklidil pod břevno Unzeitig. Do dvoubrankového vedení nás dostal Zachař, když si na pivotu odmítl obránce a překonal brankáře. Do poločasu soupeř lacinou brankou snížil. Druhý poločas jsme se znovu koncentrovali na obranu a vyráželi do protiútoků. Soupeř přidal na aktivitě, ale nám se s přispěním Moláčka v brance dařilo odolávat. Dvoubrankové vedení nám vrátil Gerčák, dorážkou Novotného přihrávky. Soupeř vrhl poslední síly do útoku, ale naše obrana byla pozorná. V závěrečné power-play uzavřel skóre Krejza střelou do odkryté branky.   

 

Branky: Unzeitig, Zachař, Gerčák, Krejza

Sestava: Moláček – Gerčák, Baborák, Krejza, Rada – Synek, Unzeitig, Novotný, Zachař

 

Amako Heřmanův Městec - FK Peliny Choceň 2:5 (1:2)

Druhé utkání mělo podobný průběh. Soupeř chtěl potvrdit svoje vítězství v soutěži a od začátku se do nás zakousl. Úvodní tlak jsme přežili bez újmy a začali soupeře zlobit svými útočnými výpady. V jednom z útoků soupeř zastavil nedovoleně Novákův průnik a z nařízeného trestného kopu Novotný propálil vše co mu stálo v cestě. Poté si vybral náš univerzál slabší chvilku a přiťukl svému soupeři míč, který ho uklidil do naší sítě. Poločas jsme ovšem znovu vyhráli. Krejza táhl útok středem, míč se dostal ke Gerčákovi, kterému první střelu brankář vyrazil, ale po přihrávce Baborákovi před odkrytou branku jsme mohli zvedat ruce podruhé. Soupeř do druhé půle vstoupil aktivně a snažil se rychle vyrovnat. Při svém útočení zapomínal na zadní vrátka a do nich se nám dařilo pronikat. Třetí branku přidal Gerčák, se ocitli s Novotným sami před brankářem. Další přidal znovu v situaci 2 na brankáře Unzeitig. Amako po těchto brankách znervóznělo a občas se uchylovalo k nefér zákrokům. Z trestného kopu a následných dorážkách se jim podařilo snížit, ale poslední slovo měl náš Novotný. Konec utkání náš tým odmakal na jedničku a nepustil soupeře k vážnějším šancím. Připsali jsme si tedy zaslouženou výhru.

 

Branky: Novotný 2, Gerčák, Unzeitig, Baborák

Sestava: Moláček – Gerčák, Baborák, Krejza, Rada, Novák – Synek, Unzeitig, Novotný, Zachař