Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. turnaj - Těsná výhra i prohra

20. 11. 2017

19. 11. 2017 Choceň

FK Peliny Choceň – Nebelvír Chrudim 4:2 (3:2)

První utkání letošního ročníku na domácí palubovce se pro nás nevyvíjelo dobře. Po prvotním oťukávání se soupeř dvěma přesnými zásahy dostal do dvougólového vedení. To byl pro nás impulz zvýšit obrátky a povedlo se. Nejprve Synek využil přihrávky Gerčáka, pak se Houžvička uvolnil na středu a tvrdou střelou vyrovnal. Obrat dovršil Chleboun, když hlavou tečoval dlouhý nákop. Do konce poločasu jsme tedy skóre otočili v náš prospěch.

Po změně stran jsme dobře bránili pokusy soupeře a sami se snažili odskočit na vyšší rozdíl branek. To se podařilo, když Unzeitig vybídl Gerčáka a ten uklidil míč do branky. Ve zbytku utkání jsme si dobrou defenzívou výsledek pohlídali a mohl tak slavit první výhru.

Branky: Synek, Houžvička, Chleboun, Gerčák

Sestava: Moláček – Gerčák, Chleboun, Rada, Krejza – Synek, Unzeitig, Zachař, Houžvička

 

FK Peliny Choceň – BFK Orel Hradec Králové 4:2 (3:2)

Druhý soupeř byl vytvořen z loňského týmu Ledvinky, ovšem posílený o hráče rozpadlého Madosu. První půle byla opatrnější z obou stran. Nás znovu zlobila koncovka, protože jsme si vytvořili dobré příležitosti, na to, abychom se dostali do vedení. Na branku se tedy čekalo až do druhého poločasu a padla do naší sítě. Nezachytili jsme náběh soupeře, který prostřelil Moláčka. První branka utkání rozhýbala a šancí na obou stranách přibývalo. Rychlou odpověď si připravil Rada po narážečce s Chlebounem. Zanedlouho nás dostal do vedení dalekonosnou střelou Zachař. To nás ovšem ukolébalo a znovu jsme soupeři odkryli levou stranu, do které dvakrát jak přes kopírák zaútočil a otočil výsledek. Náš nápor ještě přibrzdila laciná čtvrtá branka, kterou jsme soupeři darovali. Závěrečný tlak i přes minimálně dvě stoprocentní šance nezměnil nic na tom, že po výhře jsme doma ztratili. Nutno přiznat, že s kvalitním soupeřem. 

Branky: Rada, Zachař

Sestava: Moláček – Gerčák, Chleboun, Rada, Krejza – Synek, Unzeitig, Zachař, Houžvička