Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. turnaj - Doma za tři body

12. 2. 2019

10. 2. 2019 Choceň

Před turnajem jsme museli řešit problémy na postu brankáře, když tradiční brankář Moláček onemocněl. Do branky se tedy postavil univerzál Zachař a vedl si výborně.

 

FK Peliny Choceň - Zvoneček Stojice 7:2 (2:1)

Do utkání jsme vstoupili aktivně a jen díky slabé koncovce se nám nepodařilo odskočit o více branek. Soupeř také hrozil, ale dlouho narážel na našeho provizorního brankáře. Sám Honza Zachař otevřel skóre z penalty nařízené po faulu na Hroděje. Soupeři se povedlo vyrovnat, ale odpověď si připravil Baborák. Zaběhl si za obranu a prostřelil brankáře.

Druhý poločas se nám povedlo zlomit odpor soupeře. Měli jsme dobrý pohyb, přesně kombinovali a z toho rezultovali branky v síti Zvonečku. Nejvíce vynikl Aleš Kaplan, který nejprve nedotlačil do sítě míč ve 100% šanci. Pak ovšem vybídl přihrávkou k třetí brance Synka. Díky fair-play gestu odvolal branku, kterou rozhodčí uznal a nakonec dvěma brankami zvyšoval už na 5:1. Soupeř začal hrát bez brankáře, což se mu moc nevydařilo. Krejza a pak i Zachař střelami do prázdné branky navýšili naše vedení. V samém závěru soupeř využil naší otevřenější obrany ke snížení konečného skóre.

 

Branky: Zachař 2, Kaplan 2, Krejza, Synek, Baborák

Sestava: Zachař – Baborák, Novák, Krejza – Synek, Kaplan, Rozlívka, Hroděj

 

FK Peliny Choceň - Amako Heřmanův Městec 2:3 (0:2)

Druhé utkání bylo o poznání vyhecovanější, protože ambiciózní soupeř ještě bojuje o první místo. My po první výhře trochu podlehli uspokojení a navíc se zalekli bojovného a důrazného stylu soupeře.

Poločas tedy zaslouženě vyhrálo Amako 2:0. V přestávce jsme zmobilizovali síly a začali soupeře přehrávat kombinací, která nás zdobila první utkání. O snížení se postarali Kaplan se zakončujícím Synkem. Vyrovnání přinesla spolupráce Baboráka s Kaplanem, když na konci jejich akce byl Hroděj. Amako znervóznělo a čas se jim krátil. Těsně před koncem jsme měli dvě velmi dobré šance, ale brankář soupeře střely vytáhl mimo tyče. Závěr byl velmi hektický. Oba týmy chtěli vyhrát a to se nakonec nám vymstilo. Dostali jsme se do přečíslení a finální přihrávku na Baboráka obránce šťastně srazil svému brankáři. Následoval rychlý výhoz, souboj Zachaře s útočníkem, který ani nevěděl, jak míč dostal do branky. Přišli jsme tedy i o ten vybojovaný bod a bohužel i o Milana Nováka, který si z utkání odnesl bolestivé zranění a sezóna pro něho skončila.

 

Branky: Synek, Hroděj

Sestava: Zachař – Baborák, Novák, Krejza – Synek, Kaplan, Rozlívka, Hroděj